muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníStartér zná vítěze: The Linings

8.10.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

ČRo 4 - Radio Wave

ČRo 4 - Radio Wave

Startér, pořad Radia Wave s čuchem na talenty, zná svého dalšího vítěze. Po dvanácti měsících, desítkách hodin v éteru, stovce hodin přehrabování se alby nejšikovnějších muzikantů nastupující generace a tisících hlasů pro stovky kapel dospěl k jednomu nezpochybnitelnému výsledku. Absolutními vítězi Startéru se stávají benešovští The Linings se skladbou Will You Dance With Me.

Yogi Rulez, Global Optimistic a teď oni. Na co se mohou letošní vítězové těšit? Zaprvé je to jejich vlastní Radio Wave Live Session, a tedy možnost odehrát svůj repertoár naživo vstříc nejen posluchačům Radia Wave, ale i mikrofonům, které před nimi zaznamenávaly vystoupení jak symfonických orchestrů, tak velikánů domácí scény, jako byli třeba Magnetik, Vladimir 518, DVA, Umakart, Midi Lidi, OTK nebo třeba Kill The Dandies! Vedle nich se pak objeví i na další CD kompilaci toho nejlepšího z RWLS, stejně jako mohou počítat s budoucí podporou Radia Wave.

Vítězná kapela si díky svému dosavadnímu působení v domovském Benešově vybudovala tak věrnou fanouškovskou základnu, že nebylo možné přes řev tohoto davu téměř zaslechnoutcokoli jiného. The Linings už navíc stačili předskakovat domácí legendě Toyen v pražském Paláci Akropolis, koncertovali v Berlíně, jejich hvězda stoupá a poslední rok naplnili horečnatou prací. „Netajíme se tím, že přesně kvůli takovým kapelám jsme Startér založili, abychom mohli přiložit pod kotel už tak rozjetého vlaku, který má naprosto jasno v tom, kam jede, a náramně si to užívá,“ komentuje hudebníky z Benešova Tadeáš Haager, který spolu s Tomášem Turkem pořad Startér připravoval. Pražská něžná čtveřice Thoola, která se stala prvním vítězem této sezony Startéru, obsadila druhou příčku, třetí místo pak vybojoval rockový kvartet Peter Pan Complex.

Pořad Startér vznikl v roce 2008. Původně byl vysílán jednou za čtrnáct dní. Po 3 ročnících se odmlčel a na podzim roku 2011 se vrátil jako měsíčník zpět do éteru s cílem pátrat po zatím neobjevených kapelách a producentech domácí scény. „Startér je pořad, který utváříte hlavně vy. Hrajete v kapelách a hlasujete pro ně. Byli jsme skutečně hrdí na to, co se v éteru dělo a jaké kvality letošní ročník obecně dosáhl. A logicky za to můžeme děkovat jen vám,“ na závěr doplňuje Haager.

Vítězná kapela The Linings vystoupí v rámci Radio Wave Live Session začátkem roku 2013 v karlínském Studiu A. Více informací na wave.cz
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Starter-zna-viteze-The-Linings~08~rijen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.