muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPraotci prog-metalu Fates Warning (USA) vystoupí 1. května v pražském v klubu Futurum

12.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Fates Warning

Legenda prog metalového žánru, Američané Fates Warning, se po dvou letech vracejí do Prahy, aby se zde představili na koncertu, který se uskuteční 1. května v Praze v klubu Futurum. Vystoupení proběhne v rámci evropského turné, které jede kapela na podporu svého aktuálního alba Darkness in a Different Light, jež se stalo po deseti letech dlouze očekávaným nástupcem dosud poslední nahrávky FWX z roku 2004.

Fates Warning bývají mnohými fanoušky i hudebními kritiky považováni, společně např. s Dream Theater, za jedny z hlavních spolutvůrců hudebního stylu nazývaného jako prog metal.

Největší věhlas jim zřejmě přineslo přelomové album Parallels z roku 1991, které v té době definovalo podobu progresivní tvrdé hudby a navěky se zapsalo zlatým písmem do historie tohoto žánru. Fates Warning tehdy uhranuli hudební fanoušky ostrými kytarovými riffy, šlapající rytmikou a řadou progresivních, do té doby nevídaných, prvků.

Na pražském koncertu zazní průřez celou diskografií, ale opomenuto nebude ani nové album, ze kterého také zazní několik skladeb.

Jako support na pražském koncertu vystoupí skvělá domácí formace Personal Signet, která je představitelem progresivního metalu a nijak se netají svou velkou inspirací právě ve tvorbě hlavní hvězdy večera Fates Warning.  

Vstupenky na koncert koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích.

FATES WARNING (usa)
Support: PERSONAL SIGNET (cze)
1. května 2014, Praha – Futurum
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Praotci-progmetalu-Fates-Warning-USA-vystoupi-1-kvetna-v-prazskem-v-klubu-Futurum~12~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.