muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPozoruhodný izraelský písničkář Asaf Avidan již v sobotu v Praze

23.10.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Asaf Avidan

Na jeho úchvatný naříkavý hlas nejde zapomenout,“ prohlásil na jeho adresu Devendra Banhart a stejný údiv s ním sdílejí také Robert Plant nebo Morrissey. Řeč je o jednom z nejpozoruhodnějších písničkářů současnosti Asafu Avidanovi, který zavítá poprvé i do Prahy - 25. října do prostoru Forum Karlín tentokrát uspořádaného na sezení. Pražský koncert je pro domácí publikum poslední příležitostí vidět na pódiu tohoto uhrančivého hudebníka v rámci sólového evropského turné Back to Basics, které skončí 1. listopadu v Londýně po řadě vyprodaných a nadšeně přijatých koncertů. Sólové vystoupení pouze s kytarou, harmonikou a elektronikou umožňuje vyniknout jeho velkému charismatu, síle hlasu i jeho písní a dává za pravdu všem nadšeným hodnocením. Například časopis Rolling Stone Asafa Avidana, který se proslavil především písní One Day / Reckoning Song, nazval “hudebním géniem a novým Mesiášem” a ohlasy na první tuzemský koncert na Colours of Ostrava také nešetřily superlativy: “jedna z největších husích kůží”, “strhující projev, charizma a smysl pro humor”, “zválcoval Colours of Ostrava, stal se zjevením” nebo “všechny rozložil na molekuly a stala se z něj hlavní hvězda...”. Deník New York Times jeho projev charakterizoval takto: “Na jedné straně připomíná Asaf Avidan poetikou svých písní Leonarda Cohena... svým mocným hlasem odkazuje k Robertu Plantovi...a při koncertech se chová téměř jako kabaretní bavič - písně prokládá příběhy ze života...”. Koncert ve Foru Karlín, které nabídne opět skvělý zvuk, začíná ve 20 hodin a vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Nikdy jsem nechodil na lekce zpěvu. Přišlo to samo, spolu s emocemi a pocitem, že zpívání musí bolet a lámat srdce,“ říká charismatický Asaf Avidan, kterému se v Izraeli podařilo s indie rockovou kapelou The Mojos navždy zapsat do dějin s písněmi původně zamýšlenými jako lék na deprese z rozbitých vztahů. Asaf je proměnil ve vtahující, melodicky gradující balady zahalené do folku, dřevního blues, ozvěn raných Led Zeppelin i novodobých White Stripes. Existenciální přemítání se u něho mísí s romantikou. „Proto miluji Leonarda Cohena, to, jak každé jeho slovo připomíná chirurgický skalpel,“ říká Asaf, zpívající jako jeden z mála v Izraeli anglicky.

Zatím poslední sólové album Different Pulses předcházela velká očekávání, která nakonec předčilo a nebývalý zájem zaskočil i samotného Avidana. V mnoha zemích za něho totiž obdržel platinové a zlaté desky. Recenze neskrývaly nadšení a přirovnání ke Cohenovi nebo Jeffu Buckleymu nebrala konce.

Asaf Avidan (Izrael)
25. října 2014, 20:00 hod., Forum Karlín, Praha
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Pozoruhodny-izraelsky-pisnickar-Asaf-Avidan-jiz-v-sobotu-v-Praze~23~rijen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.