přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPopulární seveřané Waltari vystoupí tento týden v Česku

10.5.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Waltari

Waltari

foto: Sony BMG

“Těšíme se na vás” vzkazují všem svým tuzemským posluchačům finští WALTARI, kteří již tuto středu přijedou do Čech na sérii čtyř klubových koncertů.

Jako první bude Waltari hostit 12.5. písecké Divadlo Pod čarou, o den později se jich dočkají brněnští posluchači v Semilassu. V pátek 14. května na kapelu čeká vystoupení v Praze v Paláci Akropolis a v sobotu se protentokrát s českým publikem rozloučí v Plzni v Šeříkovce.

Všechna čtyři vystoupení zahájí tuzemští Egotrip, kteří představí své aktuální EP Naposled.

Waltari, kteří prosluli strhujícím mixem zdánlivě neslučitelných žánrů a živelnými koncerty, vznikli v roce 1986. Do dnešního dne vydali jedenáct studiových alb a tři kompilace, koncertovali bezmála po celém světě, spolupracovali s Finským národním baletem i řadou symfonických orchestrů... Přesto nebo právě proto, jak dokazuje i jejich poslední nahrávka Below Zero, jsou Waltari stále ve výtečné formě a bezmála čtvrtstoletí by jim nikdo nehádal.

Navíc, ačkoliv od vydání Below Zero neuplynulo ješte ani půl roku, obdivuhodně produktivní frontman skupiny – Kärtsy Hatakka připravil na letošní léto k vydání i své sólové album. Nahrávka dostala název Duty Freedom a jak potvrdil nejen lednový promo koncert v Chapeau Rouge ale i pilotní singl Running Away, Hatakka na ní představuje svoji „popovou tvář“.

WALTARI – KONCERTY V ČR 2010:
Host: Egotrip

12.5.PÍSEK / DIVADLO POD ČAROU
13.5.BRNO / SEMILASSO
14.5.PRAHA / PALÁC AKROPOLIS
15.5.PLZEŇ / ŠEŘÍKOVKA
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Popularni-severane-Waltari-vystoupi-tento-tyden-v-Cesku~10~kveten~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.