muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPohanská bitva zuří dál - Heidenfest 2010 v Abatonu

3.9.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Heidenfest 2010

Heidenfest 2010

Neklidné pohanské nebe slibuje další hromobití! Vikingské přilbice se již blyští v západu Slunce a drakkary vyplouvají! Ano, HEIDENFEST se po roce vrací do ČR! Vypadá to, že vikingští a pohanští válečníci svým zbraním klid jen tak nedopřejí. Již nyní se můžete těšit na senzační BATHORY Tribute Band – TWILIGHT OF THE GODS, finské ENSIFERUM, německé EQUILIBRIUM, americké SWASHBUCKLE a holandské HEIDEVOLK.

Datum 26. září je zasvěceno grandiózní vikingské bitvě v klubu Abaton! Vydejte se na epickou výpravu spolu s hvězdným line-upem – vydejte se na HEIDENFEST 2010.

TWILIGHT OF THE GODS – BATHORY Tribute Band – Senzační all-star-projekt posiluje tezi, že skuteční bohové nikdy nezemřou. Pět významných hrdinů severské metalové scény skládají hold švédské kultovní kapele Bathory. Alan Nemtheanga (Primordial), Nick Barker (Dimmu Borgir, Cradle Of Filth), Blasphemer (Mayhem), Frode Glesnes (Einherjer) a Patrik Lindgren (Thyrfing) otevírají novou knihu pohádkového dědictví mistra Quorthona. Hluboce spojeni s pohanským duchem Bathory, interpretují TOTG nesmrtelné písně švédských králů nově, ale i tradičním způsobem. Tímto odvážným projektem, Alan Nemtheanga a jeho následovníci prokazují, že "Hammerheart“ stále neklidně buší v hrudi pohanské scény.

ENSIFERUM – ten, jenž nese meč aneb velmi výstižný název, pro tuto kapelu! Kapela hrdých lesních poutníků Markuse Toivonena a Petriho Lindroose platí v přirozeném spojení vikingské atmosféry a melodického deathu za etalon té nejvyšší kvality. Do svého hudebního kotle neváhají přidat ty správné ingredience, aby dosáhli jedinečného výsledku! Dravá rychlost, drsné vokály, nespoutaná atmosféra ryzí severské přírody a uhrančivé melodie, které přímo vyzývají k divokému metalovému křepčení – to vše jsou poznávací znaky ENSIFERUM!

EQUILIBRIUM – německé folk/melo/blackové seskupení přidává motivy své tvorby jako místa na mapě ztraceného světa. Poslední album „Sagas“ z roku 2008 je toho zářným důkazem. Symfonické výjezdy střídají divoká sóla a vše doplňují rytmy, ze kterých se tají dech. Rovnováha, to je výraz, který vystihuje kapelu nejlépe. Dokázat se vymanit z víru podmanivých aspektů hudby EQUILIBRIUM je nadmíru těžký úkol!

SWASHBUCKLE – ze spojených států se rychlostí plachetnice s dobrým větrem plaví trojice ostřílených námořníků Gut-n-Wood, Bottom-Dwelling a Skins-n-Sticks! Trio neúnavně hřmotných pirátů se s ničím nemazlí a na jejich hudbě je to sakra znát! Tenhle mořem načichlý thrash/death vás smete z paluby!

HEIDEVOLK - arnhemský sextet ví dobře, jak rozbušit srdce každého milovníka výpravné pagan/folkové atmosféry. Mocné sbory, mohutné nosné melodie a nade vším se vznášející kytary, které zasáhnou svou živelností, to jsou HEIDEVOLK!

Válečná vřava brzy započne! První bojovníci ENSIFERUM, EQUILIBRIUM, SWASHBUCKLE a HEIDEVOLK čekají jen na bojový signál!

Heidenfest, Praha – Abaton, 26. 9. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Pohanska-bitva-zuri-dal-Heidenfest-2010-v-Abatonu~03~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.