přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPlastic People a Půlnoc zavzpomínají na Mejlu Hlavsu koncertem v Akropoli

28.2.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

The Plastic People of the Universe

The Plastic People of the Universe

foto: archiv kapely

Plastic People of The Universe rozhodně nezahálejí. Na konci roku 2011 pokřtili nové koncertní CD „Nonstop Opera“. Vedle toho skupina pilně koncertuje, kromě koncertů v Česku loni vystoupila v Rusku, Německu, Maďarsku, Slovinsku či Chorvatsku, letos v červnu se chystá na turné opět do USA. Na duben 2012 připravují koncertní provedení Pašijí se symfonickým orchestrem.

V březnu 2012 Plastici vzdají hold svému zakladateli Mejlovi Hlavsovi. Budou i toho i jejich souputníci a další osobnosti českého undergroundu, kde Hlavsa působil. Pražský koncert připadne přesně na jeho 61. narozeniny. Na legendární osobnost zavzpomínají jeho bývalí spoluhráči na koncertě nazvaném „Vzpomínka na Mejlu“

Nedožité 61. narozeniny Mejly Hlavsy připadají na 6. března 2012. Ve stejný den se na koncertě v Paláci Akropolis v Praze sejdou muzikanti z kapel, v nichž přední představitel českého hudebního undergroundu působil. Koncert v Akropoli bude však jen jednou ze zastávek celého turné. Skupiny The Plastic People of the Universe a Půlnoc se na společném vzpomínkovém turné objeví na vícero českých pódiích.

Vydavatelství Filip Tomáš - Akropolis u této příležitosti vydává "bibli českého undergroundu", román Egona Bondyho Invalidní sourozenci.
Kniha bude uvededena na trh právě křtem na koncertě v Akropoli. Undergroundoví hudebníci z Plastic People jsou jedněmi z "hrdinů" tohoto příběhu.

Aktuální sestava Plastic People
Vratislav Brabenec (saxofony, zpěv), Josef Janíček (klávesy, tahací harmonika, zpěv), Joe Kararafiát (kytary, zpěv), Jiří Kabeš (viola, zpěv), Eva Turnová (basová kytara, zpěv), Jaroslav Kvasnička (bicí)

Aktuální sestava Půlnoci
Michaela Němcová (zpěv), Josef Janíček (klávesy, zpěv), Tomáš Schilla
(violoncello, zpěv), Petr Kumandžas (basová kytara), Jiří Michálek (bicí), Jiří Křivka (kytara)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Plastic-People-a-Pulnoc-zavzpominaji-na-Mejlu-Hlavsu--koncertem-v-Akropoli~28~unor~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.