muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPetr Bende vydává dlouho očekávané vánoční album

21.10.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Petr Bende

Petr Bende

foto: Radek Kaftan/Sony BMG

Termín vydání: 8. 11. 2010

Petr Bende vydává nový doublepack s názvem: Vánoční Koncert Petr Bende & band a hosté, Janáčkovo divadlo, který bude obsahovat live CD a DVD. Na těchto nosičích nalezneme záznam z koncertu, kde jako hosté vystoupili: Cimbálová muzika Grajcar, Wabi Daněk, Petrův otec Ján Bende a pěvecký sbor Antea, pod vedením sbormistra Mgr. Oldřicha Hlouška.

Na sklonku roku 2009 odehrála kapela Petr Bende & band celorepublikové turné Moje Země. Kromě Petra v této sérii koncertů vystupovala řada vzácných hostů, se kterými kromě vlastních skladeb společně zahrál úpravy lidových písní a vánočních koled. Při zcela vyprodaném koncertu v brněnském Janáčkově divadle, kdy lidé odměnili Petra a všechny účinkující několikanásobným potleskem vestoje, byl pořízen zvukový a obrazový záznam.

Album a DVD bude obsahovat celou řadu vánočních písní a koled, např. Den přeslavný, Nesem vám noviny, Štěstí, zdraví, pokoj svatý, Rolničky, dále Petrovy autorské písně jako Anděl perutí mách, Zaklínám své moře, Nad horú svítá nebo vánoční singl Hvězda. Nechybí ani slavná píseň Freddieho Mercuryho a skupiny Queen – Bohemian Rhapsody. V bonusech na DVD bude mimo jiné i Petrův klip k písni Tráva.

Tradice vánočních koncertů Petra Bende sahá do doby před třinácti lety, kdy v roce 1997 zahrál svůj první vánoční koncert ve Zbraslavi u Brna, sousedící s jeho rodným Újezdem u Rosic. Tehdy byl Petr Bende, coby dvacetiletý muzikant, známý pouze v nejbližším okolí. Přesto však dokázal nadchnout desítky přítomných posluchačů a zrodila se tradice. Od té doby se zde vánoční koncert koná každoročně. V průběhu let se koncerty rozšířily i do dalších měst a v roce 2006 proběhlo první regulérní turné po České republice. V posledních letech se na české hudební scéně staly vánoční koncerty Petra Bende ojedinělou událostí. Dlouholetá přání Petrových posluchačů byla letos vyslyšena a Petr Bende přichází s vánočním doublepackem!

V letošním roce navštíví Petr Bende & band v rámci vánočního turné patnáct českých a moravských měst.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Petr-Bende-vydava-dlouho-ocekavane-vanocni-album~21~rijen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.