muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyOstrava v plamenech přivítá americké W.A.S.P.

16.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

W.A.S.P.

První ročník festivalu Ostrava v plamenech, který se uskuteční 2. srpna v Dolní oblasti Vítkovice, přiveze nově také legendární americkou skupinu W.A.S.P. Blackie Lawless a jeho kapela, kteří letos vystoupí jen na pár festivalech v Evropě, přijali pozvání do Ostravy za svoji více než třicetiletou kariéru vůbec poprvé.

Zkratka W.A.S.P. podle zdrojů blízkých kapele znamená „White Anglo - Saxon Protestants“. Jiní ale tvrdí, že to znamená „We Are Sexual Perverts“, „We All Smoke Pot“, „We Are Satan's People“, „We Are Satan's Preachers“,  „We Appreciate Stinky Pussy“, anebo „We Ate Savory Pancakes“. Těžko říci, kde je pravda. Každopádně už 32 let baví tahle parta z Los Angeles tisíce posluchačů po celém světě geniální rockovou muzikou, bizarní image a divokými koncerty.

Prvním počinem skupiny na zvukových nosičích byl singl s provokativním názvem Animal (I Fuck Like A Beast) vydaný v roce 1984, kterým si Blackie a spol. okamžitě získali fanoušky v Americe i široko daleko za jejími hranicemi. Následovalo bezejmenné album, jež nabídlo hity jako I Wanna Be Somebody, L.O.V.E. Machine anebo Sleeping In The Fire. V roce 1985 pak zabodovali albem The Last Command s hity Wild Child, Blind in Texas anebo Cries In The Night.

S více než 12 miliony prodaných alb a písní I Wanna Be Somebody, která dodnes patří mezi 100 největších rockových hitů v historii, se W.A.S.P. zapsali mezi největší rockové legendy na světě.

Vedle W.A.S.P. se v Ostravě představí také finská kapela Sonata Arctica, která 28. března vydává nové album Pariah's Child. Českou scénu budou zastupovat špičky domácího rocku Legendy se vrací, Doga, Dymytry, Kreyson a Citron.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro. Do konce dubna jsou dostupné za 690 korun.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Ostrava-v-plamenech-privita-americke-WASP~16~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.