muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníNouvelle Vague přivezou do Prahy osmdesátky v rytmu bossanovy

12.2.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Nouvelle Vague

Po čtyřech letech se do Prahy vrací pařížský projekt Nouvelle Vague, který se proslavil coververzemi postpunkových a novovlnných hitů. V aranžích stylu bossanova, s akustickými kytarami a sametovými hlasy zpěvaček už celou dekádu posouvají do zcela nové dimenze notoricky známé šlágry od Depeche Mode nebo New Order. Milovníci osmdesátek Nouvelle Vague vystoupí 28. února v Paláci Akropolis v rámci večera Planet Connection.

V hudbě je možné všechno, tak proč by hity z osmdesátek nemohly třeba pro jednou znít jako kdyby je hrála kapela na jazzovém večírku někde v Brazílii v padesátých letech? Ten nápad dostali před deseti lety zkušení francouzští hudebníci Marc Collin a Olivier Libaux a z původně jednorázového projektu se jejich Nouvelle Vague ( „nová vlna“) stal v následujících letech jednou z nejúspěšnějších koncertních kapel Francie. Jejímu kouzlu podlehli posluchači po celém světě a české publikum není výjimkou. Naposledy u nás hráli na podzim roku 2010, poslední únorový den v Paláci Akropolis to tedy bude comeback po delší přestávce.

Na první eponymní desce vzdali Collin a Libaux hold The Cure či Joy Division, na druhém nazvaném Bande a Part došlo na Blondie či Bauhaus. Na třetím albu NV3 se už dokonce podíleli i někteří autoři původních skladeb - Martin Gore z Depeche Mode či Barry Adamson z Magazine. Zatím poslední album Couleurs sur Paris z roku 2010 nabízí coververze francouzských hitů z osmé dekády v provedení současných domácích vokalistů jako jsou Yelle či Camille.

Jakkoliv dvojice zvládá vtipné aranže i výběr skladeb na jedničku, největší devízou Nouvelle Vague je patrně schopnost objevit neokoukané vokalistky, které vdechnou starým hitům nový život. Už od debutu je tradiční tváří kapely písničkářka a šansoniérka Mélanie Pain, která nebude na pódiu Paláce Akropolis chybět ani tentokrát. V letech 2009 a 2012 si odskočila k sólové kariéře, předloňské album Bye Bye Manchester sklidilo velký ohlas a Pain ho sólově představila i u nás v rámci koncertní řady Femme Fatale. Po jejím boku v Praze zazpívá soulová dračice a australská posila Nadeah Miranda.

Doprovodný program:

Akce se koná v rámci večírku Planet Connection, který vždy nabízí něco navíc z dané země.
Tentokrát v úvodu promítneme několik krátkých francouzských filmů (s anglickými titulky), ochutnáte tradiční francouzskou cukrovinku –  macrone a po skončení Vám v chill-outu na Malé Scéně zahraje francouzský DJ Midou.

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
650,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
650,- Kč +poplatky v předprodejích
800,- Kč  na místě

Planet Connection:  NOUVELLE VAGUE (FR)
Palác Akropolis  28. února 2014  19,30 hodin
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Nouvelle-Vague-privezou-do-Prahy-osmdesatky-v-rytmu-bossanovy~12~unor~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.