muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníNorští Flunk přivezou do Paláce Akropolis triphopovou melancholii

25.11.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Flunk

Odkaz devadesátých let je v současné elektronické hudbě pořád živý. O tom nás přijede přesvědčit norská čtveřice Flunk, která zahraje 6. prosince v Paláci Akropolis. Skupina stihla za dvanáct let své existence vydat pět studiových alb a procestovat celý svět.

Jejich pražský koncert, na kterém představí také své nové album Lost Causes, vás přesvědčí, že podlehnout kouzlu náladových písní norské čtveřice Flunk je velmi snadné. Obzvláště když v jejich čele stojí charismatická zpěvačka Anja Oyen Vister a kvarteto z Osla má díky hojnému použití kytar blízko i k folkovému písničkářství. Za více než dekádu své existence se Flunk stihli zařadit po bok projektů jako jsou Zero 7, Hooverphonic či Télépopmusik a stát se stálicí svého žánru.

Flunk založili přesně na Silvestra roku 2000 Jo Bakke a Ulf Nygaard, hudebníci s bohatými zkušenostmi z norské elektronické scény. Tentokrát ale chtěli zkusit něco nového - živou kapelu s výrazným ženským vokálem. Ten našli u mladičké Anji Oyen Vister, která na začátku tisíciletí zkoušela sólovou kariéru po několika letech v dívčí popové skupině. Jedním z prvních počinů Flunk byla uhrančivá coververze Blue Monday z repertoáru New Order, která kapele získala pozornost v médiích v Evropě i za oceánem. V diskografii Flunk najdete i převzaté skladby od Depeche Mode či Radiohead.

Debutové album For Sleepyheads Only (2002) línou atmosférou i chytrou produkcí navazovalo na tvorbu skupin jako Air či Morcheeba a Flunk se s ní dočkali skvělého přijetí - například ocenění Deska měsíce v časopise DJ Mag. Následné album Morning Star (2004) natočené v Paříži obsahovalo i hity On My Balcony a Play, které byly použity v reklamách či televizních seriálech.

Vloni Flunk uzavřeli první dekádu své existence kompilací hitů The Songs We Sing a stálým členem skupiny se stal bubeník Erik Ruud. Jeho živé bicí pomáhají Flunk k organičtějšímu zvuku a ti teď znějí víc jako dreampopová kapela s kytarami než jako elektronická skupina. To se odráží i na jejich letošní desce Lost Causes, kterou přijedou představit 6. prosince do žižkovského Paláce Akropolis.

Předkapelou Flunk budou brněnské trio Fiordmoss hrající zasněnou hudbu na pomezí inteligentní elektroniky a folku. Skupina s výraznou zpěvačkou Petrou Hermanovou u mikrofonu vydala dvě EPčka - Gliese (2010) a Ink Bitten (2012) a v roce 2012 obdrželi hudební cenu Vinyla jako objev roku.  

Flunk – diskografie:


For Sleepyheads Only (2002)
Morning Star (2004)
Personal Stereo (2007)
This Is What You Get (2009)
Lost Causes (2013)

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
450,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
450,- Kč +poplatky v předprodejích
550,- Kč  na místě

EuroConnections:  FLUNK (NO) + FIORDMOSS
Palác Akropolis  6. prosince 2013  19,30 hodin
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Norsti-Flunk-privezou-do-Palace-Akropolis-triphopovou-melancholii~25~prosinec~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.