muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

ostatníNiceLand natočil nový videoklip V Los Angeles

17.11.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Kapela NiceLand, která v roce 2008 získala hned několik ocenění v kategorii Objev roku, nyní přichází s novým albem God Has Her Ways.

První písní z alba, ke které byl právě dotočen videoklip, je song Sleep At Night, v jehož textu se NiceLand zaobírá fantaziemi, kterým se člověk oddává před usnutím.

Režie klipu se ujala dlouholetá kamarádka frontmana kapely Michala Motyčky mladá americká režisérka Niko Sonnberger. Celý klip se natáčel v Los Angeles bez přítomnosti členů kapely, pro něž tak byl klip stejným překvapením, jako pro budoucí diváky. „Volba padla na moji kamarádku Niko hned z několika důvodů. Ten hlavní byl asi čas. Desku jsme dokončovali s mírným zpožděním a zpracovat klip se nám tak rychle nedařilo. Navíc jsme dlouho nevěděli, k jaké písni by klip měl být. A tak jsem jednoduše poslal několik kandidátů v MP3 Niko a řekl jí, ať si vybere sama. Od začátku jsem chtěl, aby měla tvůrčí svobodu. Věděl jsem, že jí můžu důvěřovat, a že budeme nadmíru spokojeni,“ vysvětluje Michal Motyčka.

V kontroverzním klipu s lesbickou zápletkou, který se natáčel přímo v bytě režisérky, účinkují známé americké fetish modelky Nickie Jean a Asphyxia. „Videoklip je o voyeurismu a fantaziích. O tajemstvích, která jsou přítomna v našich myslích, a která zřídkakdy opravdu prožijeme. K tomuto konceptu se písnička vyloženě hodí,“ říká režisérka Niko Sonnberger.

Přestože se v klipu objevuje krev, nože, žiletky, pouta a dojde i na rvačku mezi oběma modelkami, natáčení prý bylo veselé. „Při scénách se škrcením bylo docela těžké, aby se herečky nesmály. Musela jsem vysvětlit Apshixii, že ty scény jsou vážné, a kdyby byly reálné, tak by se asi moc nesmála. On řekla, že naopak má škrcení ráda, a že i v reálu by se při něm usmívala. Všichni jsme někde hluboko sadomasochisti a voyeuři, a asi proto jsem si natáčení tak užívala,“ dodává režisérka.

Kapela NiceLand vydala 11. října 2010 svoje druhé album s názvem God Has Her Ways. Produkce desky se ujal Amák Golden (ex-Sunshine), a ke spolupráci si přibral Kaye Bruiánka (Sunshine) a Martina Přikryla (The Prostitutes). Na albu si zahostoval i frontman Sunflower Caravan Andy Čermák nebo členové České filharmonie. Album God Has Her Ways je tak zásadním žánrovým odklonem od debutu Little Black Book a krom hutnějších kytarových věcí zabrousí i do ambientu a electro.

NiceLand na sebe poprvé upozornil po vítězství v soutěži Coca Cola Popstar svým debutem
Little Black Book, za který získal hned třikrát cenu Objev roku (TV Óčko, Žebřík, Musicserver.cz), několik dalších nominací na řadu cen, mnoho týdnů v předních hitparádách a redakce Musicserver.cz píseň Come on označila za nejlepší skladbu roku. Druhý singl Lost in Encrytion zazněl ve filmu Ocas ještěrky, spolu s písní Where The Lights Come From, která vyšla na kompilaci Dej si bacha! vydané v rámci benefičního projektu Art For life zaměřeného na boj proti HIV a AIDS.

Kapela NiceLand i nadále pokračuje ve svém turné k nové desce God Has Her Ways:

12. 11. Moravské Budějovice - Pogobar
13. 11. Česká Třebová - Modrý trpaslík
16. 11. Brno - Melodka
19. 11. Hradec Králové - La Putika
20. 11. Liberec - Vlak
24. 11. Praha - Lucerna Music Bar KŘEST
26. 11. Třebíč - Béčko
27. 11. České Budějovice - Velbloud
3. 12. Bruntál
4. 12. Valašské Meziříčí - M Klub
10. 12. Český Těšín - Na Střelnici
11. 12. Nový Jičín - Bar Bazar
17. 12. Tábor - Orion
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/NiceLand-natocil-novy-videoklip-V-Los-Angeles~17~listopad~2010/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.