muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníNatacha Atlas vystoupí v Paláci Akropolis už tento pátek

30.10.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Natacha Atlas

Natacha Atlas

foto: Judith Burrows

V rámci dalšího koncertu z cyklu Top of the World představí 1. listopadu fenomenální belgická zpěvačka s arabsko – anglickou krví svůj akustický set.

Natacha Atlas, známá také z ethno-trancové kapely Transglobal Underground, jakoby čím dál víc cítila, že její hudba potřebuje nabrat trochu jiný směr. Ve world music se velmi často stává, že se arabská hudba roztaví tou západní, sloučení arabských rytmů s těmi euroamerickými vypadá jako nejjednodušší cesta, jak přivést tyto dva světy k sobě. Natacha ale dospěla k názoru, že toto není ten nejlepší způsob, proto se snažila přijít na to, jak nejlépe posluchačům přiblížit arabskou hudbu, která neztratí svou identitu, ale přitom bude znít moderně. Se Samym Bishaiem, egyptsko-anglickým houslistou, spoluautorem většiny písní a také životním partnerem, důkladněji promíchala arabské postupy se „západním“ písničkářstvím, prvky jazzu i odkazem evropské klasiky. A aby těch vlivů nebylo málo, jako jeden z inspiračních zdrojů jí posloužil také indický básník, hudebník a malíř Rabindranath Tagore. Poklidně poslechová, poetická poloha a jazzující či klasicizující aranžmá, v koncertním provedení napsaná pro osmičlenný ansámbl, neznamenají zkrocení Natachina temperamentu, jen ji představí v trochu jiné podobě, než jsme byli doposud zvyklí.

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
650,- Kč v kavárně Paláce Akropolis nebo předprodejích

Top Of The World: NATACHA ATLAS ( BE)
Palác Akropolis  1. listopadu 2013  19,30
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Natacha-Atlas-vystoupi-v-Palaci-Akropolis-uz-tento-patek~30~rijen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.