muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyNa Rock For People míří legendární Madness, čerství Netsky Live i podmaniví Holy Esque

12.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Madness

Nejnovější predikce slibují na první červencový víkend pořádně divokou party. Do hradeckého Festivalparku totiž míří otcové zakladatelé new wave, legenda, která povýšila ska a 2Tone na masově oblíbený styl. Kapela, která dělá čest svému jménu – dámy a pánové, držte si klobouky, uvažte kravaty – Rock for People uvádí Madness!

Bohatá bezmála čtyřicetiletá historie kapely Madness jí nijak neubrala na síle. „Legenda praví, že před lety Madness rozkmitali seismografy a způsobili poplach v okolí londýnského Finsbury Parku a my jsme sami zvědaví, jak letos odolají ranveje a hangáry hradeckého letiště. Je ale jisté, že na Rock for People bude hodně veselo, jak se na správnou narozeninovou oslavu sluší a patří,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes. „Koncertem Madness zároveň zmizí jedno z posledních jmen ze seznamu zásadních kapel rockové historie, které se v Česku ještě neobjevily.

Aby byla party, jak se patří, je třeba i nějaký ten DJ. Drum'n'bassový  mág, muzikant a producent si sice vybral své umělecké jméno podle počítačového viru, ale na rozdíl od něj šíří jen radost a pozitivní energii! Netsky LIVE! se svou nadupanou a energickou show projíždí křížem krážem Evropu, USA i Austrálii. Všude jej chtějí, všude je vítán! A my ho vítáme na Rock for People.

Trojici směle doplňují skotští Holy Esque, kteří jsou českému publiku dobře známí z loňského ročníku Smíchov Open Air. Obrovské nasazení a energie celé kapely s nezapomenutelným projev frontmana Pata Hynese vytváří unikátní kombinaci, ze které mrazí.

20. ročník Rock for People nabídne od 3. do 5. července v hradeckém Festivalparku osvědčenou kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami. Za zahraničních interpretů jsou potvrzeni Biffy Clyro (UK), Chase&Status (UK), Madness (UK), Tom Odell (UK), The Naked and Famous (NZ), Netsky LIVE (BE), Asian Dub Foundation (UK), The Strypes (UK), Molotov Jukebox (UK), School is Cool (BE), THePETEBOX (UK), The Afghan Whigs (US), We Came As Romans (US), Emmure (US), Holy Esque (UK) či Tricot (JP). Za českou hudební scénu je v současnosti potvrzena kapela Lucie. Aktuálně je v prodeji limitovaná edice 5000 ks vstupenek za 1 490 Kč, Po vyprodání edice budou vstupenky za cenu 1650 Kč. V prodeji jsou momentálně také vstupenky vázané na jméno za 1 390 Kč.

Kapela Madness vznikla v legendárním londýnském Camden Townu (tehdy ještě pod názvem The North London Invaders) a po stabilizaci sestavy se v roce 1979 přejmenovala na Madness. Pro popularitu ska a 2Tone je jejich přínos naprosto klíčový.

Nejmenovaný člen týmu RfP prý letos zvažuje rozšíření expertního týmu lékařů, statiků a meteorologů také o jednoho seismologa: legenda totiž praví, že když se Madness v roce 1992 vraceli po pauze na scénu koncertem v londýnském Finsbury a hráli svůj hit One Step Beyond, jejich 75 tisíc nadšených fanoušků tančilo tak vehementně, že způsobili zemětřesení o síle 4,5 stupně Richterovy škály. Policii se seismology pak nějaký čas trvalo, než zjistili, proč se země v okolí parku tak chvěla.

Jedenáct alb, nesmrtelné hity jako One Step Beyond, Our House, Baggy Trousers, It Must Be Love, temnější Grey Day, Tomorrow's (Just Another Day) či sociálně a politicky angažované písně Mrs. Hutchinson nebo (Waiting For) The Ghost Train jsou pro historii britské populární hudby již rodinným stříbrem. Skupina posbírala řadu ocenění, ale přesto je mezi odborníky i fanoušky rozšířen názor, že není zcela doceněna. Davy příznivců a skvělé koncerty v sálech i na festivalových pódiích však zůstávají tím nejlepším a stále platným oceněním, jímž se Madness mohou hrdě pyšnit.

Jejich poctivost, muzikantský entuziasmus a vstřícnost dokáže vždy přinést do auditoria energii a potěšení z hudby. I to byl jeden z důvodů, proč se přirozeně tato kapela, jejíž písničky se točí kolem běžných radostí a strastí života obyčejných lidí, objevila s hitem Our House i na střeše Buckinghamského paláce při oslavách královnina diamantového jubilea nebo při závěrečném ceremoniálu londýnských olympijských her, kde na korbě trucku vyjeli se stejnou písní hned poté, co dozněla hymna Spojeného království.  

Netsky LIVE!

Tím pravým kontrastem k legendární kapele Madness je projekt Netsky LIVE!, ve kterém hraje hlavní roli belgický DJ, hudebník a skvělý bavič s přízviskem Netsky. Nevídaná kombinace těžkých dancefloorových beatů s místy až klasickými či melancholickými, v dobrém smyslu chytlavými melodiemi, spolehlivě oslovuje statísíce fanoušků napříč kontinenty. Nadšené auditorium v klubech i halách si oblíbilo jeho originální taneční hymny, míchající nekompromisní beaty s výraznými vokály a silnými melodickými liniemi, které se staly jasnou poznávací značkou firmy Netsky.

Talent vyburcovat publikum k extatickému tanci přinesl tomuto muzikantovi nominaci na Mix Of The Year prestižního BBC Radio One v roce 2010 a nominaci na Best Live Act od AIM (Association of Independent Music) Awards. V roce 2012 po famózním úspěchu na party Hospitality Brixton vyrazil do světa s živou formací pod názvem Netsky LIVE! se kterou projíždí křížem krážem Evropu, USA, Austrálii i Nový Zéland.

Holy Esque

Kapelu s puncem nevšednosti tentokrát zastoupí kapela Holy Esque. Skotská parta vedená zpěvákem s charakteristickým rozklepaným hlasem Pata Hynese je favoritem i ředitele Rock for People Michala Thomese: „S kapelou jsem se setkal v rámci Smíchov Open Air, kde vystupovala na Nouvelle Prague stage. Fascinují mě zpěváci s 'nemocnými' hlasy a kombinace nostalgie a určité naléhavosti v projevu zpěváka mi přijde velmi sexy, a to předesílám, že mám prokazatelně 96ti procentní preference...

Za neutuchající podpory DJs prestižního BBC One a dalších rádií se vedle loňských Glastonbury či Great Escape v Brightonu či četných klubových koncertů objevila na festivalu CMJ v New Yorku. V Dánsku pracuje na debutovém albu a ochutnávkový lednový singl Silence signalizuje, že je na co se těšit.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Na-Rock-For-People-miri-legendarni-Madness-cerstvi-Netsky-Live-i-podmanivi-Holy-Esque~12~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.