muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníMop Mop okouzlí Palác Akropolis svojí černou jazzovou magií

12.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Mop Mop

Do míst, kde se potkávají jazz, funk, afrobeat a klubová hudba zavede 24. dubna návštěvníky Paláce Akropolis italský projekt Mop Mop. Stojí za ním hudebník a producent Andrea Benini, který do bohaté historie afroamerické hudby přimíchává jako koření italský temperament a nejspíše i proto se dostal na soundtracku k filmu Do Říma s láskou režiséra Woodyho Allena. Od samplů a smyček vyrostli Mop Mop v regulérní živý band a do Paláce Akropolis dorazí v šestičlenné sestavě. V programu dubnových EuroConnections je doplní česká kapela Fehero Rocher, která míchá jazz, blues a alternativní rock a u mikrofonu má výraznou zpěvačku Sisu Fehérovou.

Hrát si s hudební minulostí je dnes díky internetu velmi snadné, skutečným uměním je ale přidat k ní ještě něco vlastního, tak jako to dělá v Berlíně usazený italský hudebník Andrea Benini se svým projektem Mop Mop. Muzikant, který od deseti let hrál na klavír a od čtrnácti na bicí zúročil v Mop Mop svoji lásku k afroamerické hudbě sedmdesátých let a slavné dějiny jazzu a funku se pod jeho rukama mění v žhavou současnost. 24. dubna dorazí poprvé do Prahy.

Mop Mop debutovali v roce 2005 albem The 11th Pill, které skládalo poctu latinskoamerickému jazzu. (Právě odtud si Woody Allen vypůjčil skladbu Three Times Bossa, která zní v jeho dva roky staré romantické komedii Do Říma s láskou). Díky singlu Perfect Day z roku 2006 se věhlas Mop Mop rozšířil i za hranice Itálie a projekt se pomalu začal měnit v ambiciózní průsečík jazzové minulosti a budoucnosti. To potvrdilo album Kiss of Kali, kde už Beninimu asistuje studiový ansámbl zkušených hudebníků a vokalistů. K nim se na dalším albu Ritual of The Savage přidala třeba zpěvačka Miss Baby Sol se zkušenostmi z doprovodné kapely Amy Winehouse. Zatím poslední album Mop Mop - loňské Isle of Magic poctili svojí účastí legendární trombonista Fred Wesley (známý z desek Jamese Browna a George Clintona) či britský jazzový básník Anthony Joseph. Nahrávka je úžasnou odyseou po krajinách spirituálního afrobeatu.

Mop Mop procestovali se svojí živou show velkou část Evropy a podívali se i za oceán. V současnosti Beniniho doprovází kvintet hudebníků v sestavě - Alex Trebo na klavír, Pasquale Mirra na vibrafon, Guglielmo Pagnozzi na saxofon, Bruno Briscik na basu a Danilo Mineo na perkuse. Jejich vystoupení jsou napůl seancí černé jazzové magie a napůl životabudičem taneční energie. „Ať už tomu říkáte voodoo jazz nebo multikulti fúze, Mop Mop dělají fantastický hudební koktejl,“ napsal o jejich koncertech britský deník The Sunday Times. Poslední dubnový čtvrtek si podmaní i žižkovský Palác Akropolis.

Tradičním domácím zástupcem EuroConnections bude pražské kvarteto Fehero Rocher v čele s talentovanou zpěvačkou Sisou Fehérovou (Pitch Bender, ex-The Spankers). Jejich hudba vychází z jazzu a blues, ale nenuceně zasahuje i do současné alternativy. Existují teprve od loňského podzimu, ale kromě standardů mají v repertoáru i několik autorských skladeb a stihli natočit EP, které by mělo brzy vyjít. Vedle temperamentní Sisy Fehérové působí ve Fehero Rocher ještě kytarista Tony Dlapa, basista Matěj Černý a bubeník Oliver Lipenský.

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
240,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
240,- Kč +poplatky v předprodejích
340,- Kč  na místě

EuroConnections:
MOP MOP /IT + FEHERO ROCHER /CZ
Palác Akropolis  24. dubna 2014  19,30 hodin
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Mop-Mop-okouzli-Palac-Akropolis-svoji-cernou-jazzovou-magii~12~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.