přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníMonika Načeva chystá nové album Milostný slabiky

12.4.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Monika Načeva a Justin Lavash

Zpěvačka Monika Načeva a kytarista Justin Lavash dokončují nahrávání nového alba Milostný slabiky. Deska, jejíž inspirací jsou básně Sylvy Fischerové, vyjde začátkem května, křest se uskuteční 14. 5.  v pražském prostoru NoD. Prostředky na vydání alba sbírají hudebníci pomocí portálu hromadného financování Hithit.cz.

Načeva na svém již sedmém studiovém albu opět zhudebňuje básně. "Od začátku kariéry jsem vždycky zhudebňovala verše. Nejdříve to byly básně Jáchyma Topola, pak dvě stě let staré verše na desce The Sick Rose a nyní to jsou verše Sylvy Fischerové. Její básně jsou silné, emocionální, skutečné a hlavně živé. Proto jsem si je vybrala pro mé písně," říká Načeva.

Hudební stránka nových skladeb stojí na nezaměnitelné, divoké a originální kytaře Angličana Justina Lavashe, se kterým Načeva vystupuje již několik let s mixem svých starších skladeb. Jejich společné koncerty byly vždy velmi silné a úspěšné, a tak se dohodli, že nové album natočí live ve studiu přesně tak, jak se budou písničky hrát na koncertech. I v nových skladbách hudba citlivě doplňuje a podtrhává význam slov, jak jsme u Načevy zvyklí. Titulní píseň Milostný slabiky, která už koluje na rozhlasových vlnách, si můžete poslechnout zde http://youtu.be/yJ1QS5CoziI. Součástí alba budou také elektronické remixy od různých producentů a DJs.

Finance na vydání nového alba se rozhodli Načeva s Lavashem získat prostřednictvím portálu Hithit.cz, který má za sebou již několik úspěšných projektů hromadného financování. "Pro přispěvatele máme připravené různé odměny v podobě našich desek a nové knihy Sylvy Fischerové s podpisy a věnováním, dárky ze studia a další zajímavosti," odkrývá Načeva způsoby, jak se odmění podporovatelům. Zajímavým suvenýrem pro fanoušky zpěvačky bude bezpochyby studiový mikrofon, na který se deska nahrávala. Na vydání Milostných slabik mohou zájemci přispívat zde www.hithit.com/cs/project/70/monika-naceva-justin-lavash-milostny-slabiky?variant=b.

Způsob hromadného financování nezávislých projektů se po vzoru světových serverů jako jsou Kickstarter nebo Indiegogo pomalu zabydluje i v Česku. Cílem těchto platforem je spojit kreativní projekty s lidmi, kteří je chtějí podpořit. Umělci se tak mohou obejít bez prostředníků v podobě velkých labelů a fanoušci mají jistotu, že peníze jsou efektivně využity přímo umělcem a navíc dostanou za svou podporu odměnu. Čím vyšší příspěvek, tím originálnější odměna. První vlaštovkou crowdfundingu na české hudební scéně byla úspěšná sbírka vokální skupiny Yellow Sisters. Na začátku letošního roku se povedlo prostřednictvím webu Hithit.cz vybrat finance na projekty písničkáře Xaviera Baumaxy a rappera Vladimira 518, kteří vybrali o desítky procent více, než původně žádali.

Křest alba Milostný slabiky proběhne 14. května v pražském Experimentálním prostoru NoD. Návštěvníci se kromě premiéry nových skladeb mohou těšit také na vizuální zážitek, o který se postará častá spolupracovnice Načevy VJ Texa.

Monika Načeva je všestranná zpěvačka, herečka a performerka. Svou profesionální hudební kariéru odstartovala v roce 1994 albem Možnosti tu sou… ve spolupráci s producentem a autorem většiny písní Michalem Pavlíčkem, se kterým spolupracuje aktivně dodnes. O dva roky později vychází trip-hopově laděné CD Nebe je rudý s hitem Měsíc, který získal cenu za klip roku. V dalších letech se Načeva pouští do elektronických vod, spolupracuje s různými hudebníky a DJs a vydává desky Mimoid (1998), Fontanela (2001), Mami (2007). Všechna natočená alba jsou postavena na spolupráci Načevy se spisovatelem a básníkem Jáchymem Topolem. V roce 2010 připravila zpěvačka ve spolupráci s anglickým zvukovým experimentátorem Timem Wrightem doprovodný projekt k výstavě Decadence Now a vydala společné album The Sick Rose. Kromě hudby se Načeva věnuje i divadlu. Působila v A-studiu Rubín v Praze, v Ha-divadle v Brně a v divadle Sklep, se kterým dodnes vystupuje v nejúspěšnější hře Mlýny.

Justin Lavash je britský hudebník, který spojením folku, blues a jazzu vytvořil svůj originální a dynamický styl. V posledních letech získal řadu pozitivních ohlasů na koncertech po České republice, Francii, Německu a Velké Británii. Kritika obdivuje jeho instrumentální zručnost, charismatický soulový hlas a především skladatelský cit. Lavashovy skladby jsou typické melodičností i pulsujícím rytmem. V roce 2012 vydal sólové album nazvané 25 Years. Lavash také pravidelně spolupracuje s řadou domácích umělců- za všechny jmenujme zpěvačku Lenku Dusilovou, kapelu Sunflower Caravan, Vladimíra Mertu a DG307.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Monika-Naceva-chysta-nove-album-Milostny-slabiky~12~duben~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.