muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníMichal Prokop vystoupí v Olomouci

14.3.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Michal Prokop

Michal Prokop

foto: SONY BMG

Po únorových koncertech Bratrů Orffových a Michala Pavlíčka s Monikou Načevou v Moravském Gruntu v Olomouci-Topolanech pořádá Topol Production další jedinečné vystoupení, tentokrát v S-Cube. Pozvání na koncert, který se odehraje v sobotu 16. března 2013, přijalo trio ve složení Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý. Topol Production se již několik měsíců snaží o zpopularizování alternativnějších umělců v Olomouci. Od listopadu do ledna pozvání přijali taková jména jako Zrní, Kieslowski, Nylon Jail, Terne Čhave nebo WWW. Všechna vystoupení v Moravském Gruntu měla výjimečně intimní atmosféru díky blízkému kontaktu mezi umělci a diváky a nejinak tomu bude i 16. března v S-Cube na vystoupení tria Prokop, Andršt a Hrubý.

Michala Prokopa není třeba českému publiku nijak zvlášť představovat. Je známý nejen jako hudebník, ale také jako moderátor Krásných ztrát v České televizi. Jeho poslední album Sto roků na cestě, vydané loni v říjnu, získalo již po čtyřech měsících Zlatou desku a několik týdnů se drželo v TOP 10 vydaných desek v žebříčku ifpi.cz. Luboš Andršt a Jan Hrubý patří k jeho dlouholetým kolegům a oporám. Luboš Andršt je považován za jednoho z nejlepších bluesových kytaristů v České republice. Pochvalu si vysloužil i od samotného B. B. Kinga, se kterým si měl možnost zahrát v Praze a který jej označil za "skvělého kytaristu". Zároveň je autorem vzdělávacího pořadu České televize Kytarová klinika. Houslista Jan Hrubý patří rovněž mezi naše nejvýznamnější hudebníky. Dlouhodobě spolupracuje nejen s Michalem Prokopem, ale i s ETC a Vladimírem Mišíkem nebo Vladimírem Mertou. Během své hudební kariéry si zahrál i s držitelem Oscara a Grammy Glenem Hansardem a s kapelou Frames.

Samotné trio vzniklo v roce 1987, ale všichni tři spolu již v minulosti hráli ve skupině Framus 5. Luboš Andršt ke vzniku tria v jednom z rozhovorů dodává: "Pokud si pamatuji, tak s tím přišel Michal. Hlavní důvody byly dva. Ten praktický, že v té době bylo dost malých klubů, kam se celá kapela prostě nevešla a ten vnitřní – zahrát si uvolněnou komunikativní muziku, nesvázanou pevnými aranžmá ani stylově ohraničeným repertoárem." Na koncertě v S-Cube se tak můžete těšit na jedinečný zážitek, příjemnou atmosféru a bezstarostné hraní.

Vstupenky na trio Prokop, Andršt, Hrubý jsou v předprodeji za cenu 150,- Kč a to v Infocentru města Olomouce, v hospůdce U Kuděje, ve Vertigu a v Los Bastardos. Vstupenky je možné zakoupit také na místě a to za cenu 200,- Kč. ZTP vstup zdarma.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Michal-Prokop-vystoupi-v-Olomouci~14~brezen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.