muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníMaďarská Omega se příští měsíc vrátí do Prahy

16.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Omega

Maďarská skupina Omega, která spolu s Locomotiv GT, patřila v 70. letech k nejvýraznějším představitelům progresivního rocku, se už koncem dubna vrátí do Prahy.  Po nedávném velmi úspěšném koncertě v Lucerně přijede kapela 25.dubna do Kongresového centra Praha opět v doprovodu symfonického orchestru.

Tenkrát však její program nabídne kromě alba Rhapsody také ukázky z desek Symphony a Oratorium. Představení uvede nejznámější skladby Omegy v nových aranžích, které nikterak neubírají písním na rockové živelnosti, ale naopak v doprovodu působivé vizuální show jim dodávají nový rozměr. Omega Rhapsody Band, kterou tvoří László Benkő, János Kóbor,  Ferenc Debreczeni, Zsolt Gömöry, Tamás Szekeres a Katy Zee, bude opět doprovázena Symfonickým orchestrem Martina Luthera z University Halle-Wittenberg a uvede jednoho speciálního hosta, kterého odtajní až na koncertě.

OMEGA

Skupinu Omega založil v roce 1962 klávesista László Benkő a kytarista a zpěvák János Kóbor. Po několika personálním změnách se sestava ustálila v roce 1971 v obsazení János Kóbor, György Molnár, Lászlo Benkő, Tamás Mihály a Ferenc Debreceni, ve kterém působila přes třicet let.
Za svoji kariéru vydala Omega včetně koncertních nahrávek na tři desítky desek. Spolupráci se symfonickým orchestrem na albu Rhapsody, které vyšlo v roce 2010, zahájila kapela u příležitosti 50. výročí jejího vzniku. Úspěch alba a následně i stejnojmenného turné daly vzniknout pokračování Rhapsody v podobě desek Symphony a Oratorium.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v cíti Ticketportal.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Madarska-Omega-se-pristi-mesic-vrati-do-Prahy~16~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.