muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLegenda americké country music Kris Kristofferson se vrací 29. listopadu do České republiky

1.10.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Kris Kristofferson

Kris Kristofferson, herec, skladatel, ale především žijící legenda americké country music bude koncertovat 29. listopadu 2012 v Kongresovém centru Praha. „Kris Kristofferson patří mezi absolutní světovou špičku country music, společně s Johnny Cashem, nebo Willie Nelsonem. Můžete se těšit na legendární hity jako Me and Bobby McGee, For the Good Times, Sunday Mornin' Comin' Down, nebo Help Me Make It Through the Night, uvedla Lenka Muráriková z pořádající agentury Charm Music.

Rodák z Amerického Texasu mohl být fotbalistou, boxerem, barmanem, profesorem ve West Pointu. Kristofferson se v době studií v anglickém Oxfordu neúspěšně pokoušel prorazit také jako rokenrolový zpěvák pod pseudonymem Kris Carson. V roce 1960 zanechal všech studií, oženil se a narukoval do armády, kde plných pět let sloužil jako pilot vrtulníku. Během vojenské služby začal vystupovat v armádních klubech na vojenských základnách NATO a pilně skládal další písně.

V roce 1965 se seznámil s Johnny Cashem. Opustil zajištěné postavení profesora anglického jazyka na americké vojenské akademii ve West Pointu. Až v roce 1968 se konečně dočkal prvního úspěchu v podobě své první profesionální smlouvy. Postupem několika příštích let se stal uznávanou a obdivovanou hvězdou americké country music. Později se stal i úspěšným filmovým hercem. Složil hudbu k několika filmům (Songwriter) a titulní písničky (Trouble in mind). Právě za hudbu k Songwriter byl nominovaný na Oskara a za Zrodila se hvězda s Barbrou Streisandovou dostal Zlatý glóbus.

Pořadatel: Charm Music. Vstupenky od 490 do 2.490 Kč budou v prodeji od 28.6.2012 v síti Ticketpro. Informace na www.charmmusic.cz.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Legenda-americke-country-music-Kris-Kristofferson-se-vraci-29-listopadu-do-Ceske-republiky~01~rijen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.