muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLatinsko-americká kapela Bomba Estéreo v Paláci Akropolis

22.6.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Bomba Estéreo

Ty nejsilnější taneční rytmy přicházejí z Kolumbie. Právě  v této zemi totiž vznikl nakažlivý tanec cumbia, který zdomácněl v celém španělsky mluvícím světě. Bomba Estéreo propojila tento základ s elektronikou, rapem, hypnotickými linkami baskytary a tropicky vášnivým ženským hlasem. Vytvořila tak úspěšný model, který dnes kopírují stovky skupin. Její cesta k popularitě byla stejně razantní jako název Bomba Estéreo. Členové prošli tvrdou praxí v rockových kapelách i nahrávacích studiích a  před ostatními latinskoamerickými kapelami si udržují výrazný náskok - což nejlépe dokumentuje ohlas jejich koncertu na Colours of Ostrava, kde patřili k vrcholným  senzacím. Mají za sebou stovky vystoupení ve více než 40 zemích na tak prestižních akcích jako Vive Latino (Mexiko), Roskilde (Dánsko), SXSW (USA), Womad, Womex či Sònar v Barceloně.

Skupinu založil roku 2005 klávesový hráč a výtvarník Simón Mejía,  výraznou posilou je  bubeník Enrique „Kike“ Egurrola z kultovní britsko-kolumbijské sestavy Sidestepper. Skupina byla nominovaná na nejrespektovanější cenu latinskoamerického světa Latin Grammy v kategorii nejlepší alternativní album za průlomové CD Elegancia Tropical, které navíc získalo superlativní kritiky i v anglosaských médiích - včetně  časopisů Billboard, Rolling Stone i The New York Times. MTV kapelu označila za “nejlepší novou skupinu světa”,  v hlasování latinskoamerické větve iTunes zvítězila Bomba Estereo v kategorii nových umělců.

Simón Mejía
je skladatel a aranžér světové pověsti, jehož význam daleko přesahuje svět hitparád. Umístil se jako jeden ze tří finalistů v soutěži, jejíž první cenou je rok spolupráce s Brianem Enem. Jeho projekty zasahují i do antropologie, spolu s londýnským filmařem natočil sérii DVD v izolované komunitě San Basilio de Palenque, založené v 17. století uprchlými otroky, v níž se africké zvyklosti udržely mnohem déle než v jiných částech Kolumbie.

Předprodej lístků v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketsteam a kavárně Paláce Akropolis:
350 Kč v kavárně Paláce Akropolis
350, Kč + poplatky v předprodejních sítích

450 Kč na místě

Bomba Estéreo
Praha - Palác Akropolis, středa 2. července 2014, 19:30h
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Latinskoamericka-kapela-Bomba-Estereo-v-Palaci-Akropolis~22~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.