muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKryštof a Miley Cyrus na demoliční kouli ovládli Óčko v roce 2013

4.1.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Tv Óčko logo

Není snad jedince, kterému by alespoň jednou nepřeletěla před očima zcela nahá Miley Cyrus na demoliční kouli. Videoklip Wrecking Ball se jednoznačně řadí mezi nejúspěšnější klipy uplynulého roku nejenom na Óčku, ale prakticky všude po světě. Na Miley tentokrát nestačili ani sladké kukuče chlapců z One Direction, o Rihanně či Lady Gaga ani nemluvě.

Uplynulý rok na Óčku bilancovala hitparáda Top 100 nejhranějších písní, které shlédlo 252 tisíc diváků a zařadilo se mezi nejúspěšnější sváteční pořady. Repríza Top 100 je naplánována na tuto neděli 5. ledna již od 10 hodin dopoledne.  Michal Klein, hudební „boss“ Óčka se stručně ohlíží za uplynulým rokem:

Česko ovládli Kryštof, Mandrage propadli

Prakticky stejným fenoménem je rovněž společná písnička skupiny Kryštof a Tomáše KluseCesta, jejíž videoklip byl vypuštěn do světa o pouhý den později než jazyk vyplazující Miley, v celoročním zúčtování se však dostala mnohem výš - těsně pod stupně vítězů. Rok 2013 patřil na domácí scéně právě Kryštofům, kteří dokázali elegantně vymáčknout z předloňské desky Inzerát maximum. Skupina Mandrage nedokázala navázat na prvenství z roku 2012, kdy žebříček Top 100 ovládla se Šrouby a maticemi a s videoklipem Na dlani zakotvila v polovině nejlepší stovky. Mnohem výš to dotáhl mladý Adam Mišík, který si prakticky okamžitě získal davy fanynek a s klipem Tvoje světy se stal druhým nejúspěšnějším českým interpretem. Nejlepší ze Slováků byl tentokrát Martin Harich, který na své druhé desce Nech poprockově dospěl. Z domácích interpretů zabodovali ještě Voxel – držitel ocenění Objev roku v posledních Óčko hudebních cenách, čím dál tím vyzrálejší, jistější a lepší Debbi, popalternativní Tommy Indian i překvapivé spojení rozpadnuvších se Charlie Straight a Markéty Irglové.

Spolupráce a  „hostovačky“ bodovali i letos
Stejně jako předloni, dominovali i v roce 2013 tzv. “featuringy” – spolupráce několika umělců na jednom hitu. Nejúspěšnější byla v tomto ohledu zpěvačka P!nk, která natočila se zpěvákem skupiny Fun. Natem Ruessem chytlavou baladu Just Give Me A Reason, která se dokázala vyhoupnout až na medailové pozice. Zafungovalo i spojení Calvina Harrise s křehkou Ellie Goulding, Aviciimu zazpíval v jeho tanečním country hitu Wake Me Up Aloe Blacc. Jeden z objevů roku Macklemore si zval ke spolupráci pokaždé někoho jiného, obdobně jako britská elektronická partička Rudimental a opomenout nesmíme ani skvělého Pharrella Williamse, který si střihnul hned dvě hostovačky – s Daft Punk i s provokujícím Robinem Thickem.

Objevy roku 2013

Mezi největší objevy roku 2013 se pak zařadila lasvegasská skupina Imagine Dragons, dnes už předposlední vítěz britského X-Factoru James Arthur i novozélandská, teprve 17ti letá zpěvačka Lorde. Opomenout pak nesmíme ani největší virální hit roku 2013 – The Fox od norské dvojky Ylvis, se kterým se rovněž dostali mezi stovku.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Krystof-a-Miley-Cyrus-na-demolicni-kouli-ovladli-Ocko-v-roce-2013~04~leden~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.