muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKonec dubna bude v pražském Café V lese ve znamení temné kytarové hudby

3.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Thisquietarmy (CAN) + Five Seconds To Leave (CZ), Café v lese

Do pražského Café V lese koncem dubna zavítá Kanaďan Eric Quach, který tvoří pod jménem Thisquietarmy. Jeho kompozice se vzpírají jednoznačnému zaškatulkování. Záleží na konkrétním posluchači, zda v nich jako rozhodující vyhodnotí vlivy kytarových žánrů v rozpětí od post-rocku a shoegaze po doom metal, nebo jestli je vzhledem k jejich pozvolna se rozvíjející struktuře bude považovat za svéráznou variaci na ambient.

Quach založil Thisquietarmy v roce 2005 a od té doby vydal rovnou dvacítku dlouhohrajících alb. Třemi z nich obohatil katalog německého vydavatelství Denovali Records (mj. Bersarin Quartett, Field Rotation nebo Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), kde vyšla i zajím poslední deska TQA s názvem Hex Mountains. Letos vyjde na značce Tokyo Jupiter Records nové album Rebirths, které Quach přijede představit i do Prahy.

Koncerty Thisquietarmy mají pověst jedinečných zážitků, při kterých hraje prim improvizovaná hra na elektrickou kytaru s využitím bohaté baterie efektů. Teprve ty Quach považuje za svůj hlavní hudební nástroj a sólový projekt tak dokáže ve vypjatých momentech burácet silou mnohohlavé kapely. Dojem z koncertů navíc umocňují videoprojekce, které si Quach sám připravuje na míru každého vystoupení.

Předkapelou Thisquietarmy bude jindřichohradecká trojice Five Seconds To Leave, která začala prozkoumávat temné stránky post-rockové hudby v roce 2008. Rychle se šířící zvěsti o tom, že se na jihu Čech zrodilo cosi mimořádného, jim vynesly posty předskokanů na tuzemských koncertech Russian Circles, This Will Destroy You či Caspian. Následovala dlouhohrající deska SoundScapeLandTracks (2011) a split s emocoreovými Esazlesa (2013).

Vystoupení Thisquietarmy a Five Seconds To Leave zakončuje jarní koncertní sezónu SKYTH Promotion, v níž jsme v domácímu publiku v tuzemské premiéře představili britské Cloud Boat a kanadského písničkáře Barzina. Naší nejúspěšnější akcí byl ovšem březnový koncert Arms and Sleepers v pražském klubu 007 Strahov.

Thisquietarmy (CAN) + Five Seconds To Leave (CZ)
neděle 27. 4. 2014, začátek 19:30
Café V lese, Praha

vstupné 150,- v předprodeji na SMSTICKET.cz 200,- Kč
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Konec-dubna-bude-v-prazskem-Cafe-V-lese-ve-znameni-temne-kytarove-hudby~03~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.