muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKapela Alvik naposledy s jedinečným soulovým hlasem zpěvačky Anyi Stuart

7.11.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Alvik

Do podzimních plískanic a padajícího listí vyráží skupina Alvik se svým chytře namíchaným koktejlem soulu, nu-jazzu, trip hopu, elektroniky, downtempa a dalších ingrediencí na Late Leaves Tour. Kapela se v ustálené sestavě v čele s americkou zpěvačkou Anyou Stuart sejde naposled. I proto budou tato vystoupení /13. – 23. 11./ průřezem celé jejich tvorby od roku 2001.

Členové kapely Alvik jsou většinu času rozptýleni po různých koutech Evropy, jejich koncertů nebývá mnoho, i proto stojí za to se na ně vypravit. Osm koncertů v rámci Late Leaves Tour odstartují 13. listopadu v kladenském klubu Auto Da Fé a závěr bude patřit 23. listopadu jazzovému festivalu v Českém Těšíně.

Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední sadu koncertů s  americkou zpěvačkou Anyou Stuart, která byla s kapelou od samého počátku v roce 2001, budou tato vystoupení jakýmsi průřezem z celé jejich tvorby. Fanoušci tak uslyší skladby ze všech tří alb:  Breathing Geometry (2004), Forms Apart (2008) a Your Name Here (2012).

Odchod zpěvačky Anyi Stuart

Anya se bude stěhovat do své rodné země, Evropu miluje, ale doma je doma. Je to zcela pochopitelný krok a celá kapela mu rozumí,“ říká k odchodu zpěvačky kapelník Mishan Pajdiak. Samotná Anya dodává: „Alvik bylo zrození mé kariéry jako zpěvačky. Můj první opravdový hudební koutek, kde jsem si mohla zkoušet, dělat chyby, objevy a skutečně zjistit, že hudba je to, v co věřím a co mě naplňuje. Nejlepší na tom je, že kluci jsou tak dobří, takže veškerou energii, kterou do toho vložím já, tu oni pozdvihnou na mnohem vyšší úroveň, díky jejich nápadům, vlivu a tak.

Odchod Anyi nabízí otázku, zda Alvik bude pokračovat či nikoliv: „Sama Anya nás přesvědčila, že bychom měli pokračovat, takže po tomto turné si dáme pauzu, při které budeme připravovat nové album s novou zpěvačkou,“ říká kapelník Mishan Pajdiak.

O kapele Alvik

Alvik je zajímavý mix mezinárodních lidí, stylů a osobností - hudebně i lidsky. Dýchá jazzem, odráží uvolněnou atmosféru lounge music, pulsuje v nejrůznějších tempech od abstraktního hiphopu, přes broken beats až po drum'n'bass. Jednotícím prvkem je nálada, pocit, při jehož popisu nám nezbývá než češtinsky kapitulovat před anglickým ´deep´. Alvik vystoupí naposledy ve své ustálené sestavě: Anya Stuart (USA) zpěv, Mishan Pajdiak (CZ) el. rytmika, samply a bicí, Bharata Rajnošek (CZ) dechy, Petr Tichý (CZ) kontrabas, Audun Nedrelid (NOR) klávesy, rhodes. Jako host je doprovodí kytarista Honza Martínek (CZ). Koncert vizuálně ozdobí dvorní VJ Gyomh (FR).


ALVIK LATE LEAVES TOUR 2013

13.11.      Auto Da Fé / Kladno
14.11.      Cafe Club Slavie / Ceske Budejovice
15.11.      Café Einhorn / Klatovy
16.11.      Club Pi / Pisek
19.11.      Palac Akropolis / Prague
20.11.      Eleven / Brno
21.11.      Jazz Tibet Club / Olomouc
23.11.      KaSS Střelnice / Český Těšín
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Kapela-Alvik-naposledy-s-jedinecnym-soulovym-hlasem-zpevacky-Anyi-Stuart~07~listopad~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.