muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKanadská zpěvačka Jessy Lanza veze do Prahy svůj popový retrofuturismus

10.6.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Jessy Lanza

Hudební lahůdkářství Music Infinity uvítá 16. června kanadskou zpěvačku Jessy Lanza. Její loňské album Pull My Hair Back nabídlo neobvyklý průnik moderního popu a tanečního retrofuturismu a patřilo mezi kritikou nejoceňovanější debuty roku. Jessy Lanza vydává na proslulé značce Hyperdub (Burial, Kode9, Ikonika) a těží ze spolupráce s Jeremy Greenspanem z Junior Boys. V Paláci Akropolis se představí v české premiéře.

Londýnský label Hyperdub se za dekádu své existence výrazně podepsal pod děním na scéně současné elektronické hudby. Od dubstepu či wonky se v posledních letech posunul vstříc nadžánrovým experimentům a jak dokazuje příklad kanadské hudebnice Jessee Lanza i k popu, soulu či R&B. Ale nelekejte se, zpěvačka, jež dorazí 16. června do Prahy, přistupuje k mainstreamovým žánrům velmi osobitě - své vokální harmonie obaluje do mrazivě chladných beatů či zvuků prehistorických syntezátorů a vzniká tak osobitý, minimalistický pop určený pro fanoušky experimentální elektroniky.

Jessy Lanza pochází z kanadského Ontaria, kde na jazzové konzervatoři vystudovala hru na klavír. Instinktivně jí to ale táhlo spíše k současné klubové hudbě. V roce 2011 zpívala na zatím posledním albu svých krajanů Junior Boys nazvaném It's All True a od té doby úzce spolupracuje s polovinou kapely Jeremy Greenspanem, který ji doprovodí i na pražském koncertě.

Společně s Greenspanem stvořila Lanza loňské album Pull My Hair Back, které v mnohém navazuje na estetiku Junior Boys vyžívajících se v míchání současného R&B s retro syntezátory. Ty ostatně miluje i Jessy Lanza - několik jich zdědila po svém otci, majiteli nahrávacího studia. Byly mezi nimi i legendární klávesy PolyMoog, které dodávají albu neobvyklou éterickou atmosféru. Materiálu ale především dominuje hlas Jessy Lanza, který je sametově soulový, ale také zároveň chladný a odtažitý.

Pull My Hair Back je úžasný výlet světem moderního soulu, house i osmdesátkového synth-popu, který s každou skladbou posluchače zas a znovu překvapuje. Skladby Kathy Lee a Keep Moving protáčely rozhlasové stanice alternativního ražení a deska samotná se dostala mezi pět nejlepších alb roku 2013 podle portálu Resident Advisor. Jessy Lanza se ve střední Evropě objevuje vůbec poprvé a její koncert 16. června v Paláci Akropolis tak dá českému fanouškovi unikátní příležitost vidět v akci jeden z největších objevů nezávislé scény posledních let.

Domácím zástupcem večera s Jessy Lanza bude eklektická performerka Sonja Neverstop, která míchá retro electro se zvuky živých houslí a vokály. Vystudovaná houslistka, skladatelka, DJka, zpěvačka, rapperka a vizuální umělkyně se pohybujme mezi rodnou Prahou a finskými Helsinkami a má za sebou dvě digitální alba Barbie can kiss my ass a Diamond Eyes. Vloni hostovala na EPčku královehradeckého projektu FOMA.

Předprodej lístků v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream a kavárně Paláce Akropolis:
260 Kč v kavárně Paláce Akropolis
260 Kč+ poplatky v předprodejních sítích

320 Kč na místě

Music Infinity 2014
JESSY LANZA (CAN) + support Sonja Neverstop (CZ)
Pátek 16. červen 2014, 19:30 hod.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Kanadska-zpevacka-Jessy-Lanza-veze-do-Prahy-svuj-popovy-retrofuturismus~10~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.