muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníJeff Beck vystoupí 4. června na Pražském hradě

30.5.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Jeff Beck

Jeff Beck, držitel osmi cen Grammy, jeden z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie, vystoupí 4. června ve 20:00 hod. na open air koncertě na Terase Jízdárny Pražského hradu. Oproti prvnímu tuzemskému vystoupení před třemi lety, kdy propagoval zatím poslední studiové album Emotion & Commotion, přijede s jinou - a opět špičkovou - doprovodnou kapelou - baskytaristkou Rhondou Smith, houslistkou Lizzie Ball, bubeníkem Jonathanem Josephem a kytaristou Nicolasem Meierem. Jeff Beck, který letos oslaví sedmdesátiny, nepřestává tvořit a navazovat zajímavé spolupráce. Na podzim 2013 absolvoval například společné turné se členem Beach Boys Brianem Wilsonem a letos v létě vyrazí na společnou šňůru se ZZ Top. V několika rozhovorech také naznačil, že právě připravuje další album, které nebude v “západním stylu” a ke kterému ho inspiruje spolupráce s jeho současnou kapelou. Vstupenky na pražský koncert jsou k dostání v Infocentru Pražského hradu a v síti Ticketstream. Koncert pořádá Správa Pražského hradu. Více informací na www.kulturanahrade.cz.

Druhým vynikajícím kytaristou a držitelem cen Grammy, který letos na Pražském hradě zahraje a navíc zde zažije svoji tuzemskou premiéru, je 24. července přední americký bluesový kytarista a zpěvák Keb' Mo'. Do Španělského sálu přiveze v pořadí již dvanácté, album BLUESAmericana, které vyšlo letos v dubnu k dvacátému výročí od eponymního debutu nazvaného Keb' Mo'. Na nové desce, která je velmi optimistická a radostná, Keb' Mo' využívá hodně akustické kytary, mandolinu, perkuse, klávesy a dechové nástroje, zůstává ale věrný bluesovým kořenům. Nahrávka vznikala v Nashville a produkoval ji Keb' Mo' a Casey Wasner. Také vstupenky na tento koncert jsou již v prodeji v Infocentru Pražského hradu a v síti Ticketstream.

Jeff Beck nepatří mezi typické kytarové legendy. Jeho cílem vlastně je, abyste zapomněli, že vůbec na kytaru při koncertu hraje. Kritici i fanoušci oceňují jeho virtuozitou a mistrovské ovládání efektů, na druhé straně svobodu a spontaneitu, se kterou se pohybuje mezi žánry. Jeho žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou. All Music Guide o Beckovi například napsal, že je „tak inovativní jako Jimmy Page, vkusný jako Eric Clapton a téměř tak vizionářský jako Jimi Hendrix. Kariéra Jeffa Becka se vyznačuje neočekávanými zvraty a zákrutami, vždy ale míří jedním směrem – vpřed k novým výzvám. Beck byl členem mnoha seskupení a projektů, ve všech vždy zanechal jeho inovativní styl nesmazatelnou stopu. Ať už jako člen Yardbirds (po Eriku Claptonovi a před Jimmy Pagem), kteří v době jeho působení zažili nejúspěšnější a nejkreativnější období, či jako frontman The Jeff Beck Group. Nahrával s mnoha hudebníky – například Mickem Jaggerem, Kate Bush, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem. Časopis Rolling Stone ho zařadil na 14. místo žebříčku nejlepších kytaristů historie. Do rock'n'rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009).

Jeff Beck (UK)
4. 6. 2014, 20:00, Terasa Jízdárny Pražského hradu
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Jeff-Beck-vystoupi-4-cervna-na-Prazskem-hrade~30~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.