muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníIva Bittová vystoupí s Davidem Zambranem a K.J. Holmes v rámci festivalu ImproEvents Prague

25.5.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Iva Bittová

Inspirativní a žánrově nezařaditelná zpěvačka Iva Bittová, jejíž nedávné album Zvon vydalo vydavatelství Animal Music, fenomenální tanečník David Zambrano, který svou prací definoval podobu současného tance tak, jak ho známe dnes, a neúnavná propagátorka improvizace K. J. Holmes, tři mimořádné osobnosti nezávislé hudební a taneční scény, které propadly vášni improvizace, se poprvé společně setkají 5. a 6. června na jevišti Studia Alta - holešovického skladu, který si říká divadlo.

Původem venezuelský tanečník David Zambrano je dlouholetým obdivovatelem Ivy Bittové - nejeden z jeho projektů doprovázela právě její hudba, vždy ovšem šlo o pouhou nahrávku. Jednou jí zavolal, zda by se s ním nesetkala na jevišti naživo – Bittové odpověď "Why not?" se stala názvem improvizovaného představení, které uskutečnili v září 2011 v Berlíně. Pražské unikátní představení s jednoduchým názvem Tri-o volně navazuje na berlínský projekt, novinkou ovšem bude přítomnost další zkušené improvizátorky, Newyorčanky K. J. Holmes.

Tri-o je zlatým hřebem festivalu taneční a divadelní improvizace ImproEvents Prague 2013, který se koná ve Studiu Alta již počtvrté, za podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury a americké nadace New York Live Arts. "Cílem festivalu je především poskytnout českým profesionálním umělcům a odborné i laické veřejnosti hlubší vhled do soudobé zahraniční tvorby v oblasti improvizace," vysvětluje jedna ze zakladatelek festivalu Hana Chmelenská. Součástí festivalu jsou i workshopy, které vede David Zambrano i K. J. Holmes.

Vstupenky na představení je možné rezervovat na adrese rezervace@altart.cz a zakoupit v předprodeji na pokladně Studia Alta.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Iva-Bittova-vystoupi-s-Davidem-Zambranem-a-KJ-Holmes-v-ramci-festivalu-ImproEvents-Prague~25~kveten~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.