muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníInuitská umělkyně Tanya Tagaq vystoupí v Paláci Akropolis

20.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Tanya Tagaq doprovodí filmový dokument Nanuk, člověk primitivní

Nejznámější současná inuitská umělkyně Tanya Tagaq doprovodí svým futuristickým pojetím hrdelního zpěvu projekci legendární filmové klasiky Nanuk, člověk primitivní.

Tanya Tagaq pochází z oblasti Nunavut, což je severní část Kanady. Do širšího povědomí se dostala v roce 2004 spoluprací s islandskou zpěvačkou Björk na jejím albu Medulla a o dva roky později vlastním albem Sinaa. Tanya se věnuje hrdelnímu zpěvu, který je typický pro Inuity, a její jméno je v tomto žánru jedno z nejznámějších.

Tanya Tagaq z této velmi dramatické techniky vytváří abstraktní a emocionálně silné kompozice na hranici performance artu. Její písně beze slov mají razanci šamanských rituálů i halucinogenních výletů. Tagaq o své tvorbě říká: „Mým cílem je vše obnažit...to je podle mě skutečnost, a doufám, že to vycítí i publikum.

Vstupenky k zakoupení v kavárně Paláce Akropolis a v sítích Ticketpro.
Předprodej: 300 Kč (stání), 350 Kč (sezení)
Na místě: 350 Kč (stání), 400 Kč (sezení)
Více info: www.rachot.cz

Tanya Tagaq (Kanada)
2. 4. 2014 /St/, Palác Akropolis, 19:30
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Inuitska-umelkyne-Tanya-Tagaq-vystoupi-v-Palaci-Akropolis~20~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.