muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníIbrahim Maalouf přijíždí se svým zatím nejambicióznějším projektem Illusions do Prahy

10.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Ibrahim Maalouf

foto: Denis Rouvre

Rebel jazzové trumpety Ibrahim Maalouf přijíždí se svým zatím nejambicióznějším projektem Illusions. Autor vlastního hudebního vesmíru Ibrahim Maalouf spojuje Západ s Východem, arabské stupnice, klasiku elektroniku hip hop i rock. Masivní zvuk Illusions v koncertní sestavě  obstarává osmičlenný band se čtyřmi trumpetisty.

Do Prahy přijíždí se svým posledním projektem s názvem Illusions, kde poprvé spolupracuje s kapelou, složenou z osmi členů, z toho čtyři trumpetisté. Maalouf tu předvádí svůj mimořádný talent skloubit několik hudebních žánrů. Přes rytmický jazz s místy arabskými prvky až k inspiraci současnou populární hudbou, což dokládá fakt, že deska obsahuje coververzi popové princezny Rihanny Unfaithful. Album Illusions získalo ocenění od Victoires de la Musique, což je nejvyšší hudební ocenění ve Francii.

Ibrahim Maalouf je klasicky vzdělaný hráč, ještě v peřince uprchlík z válečného Bejrútu žijící v Paříži. V mládí mozartovsky geniální dítě, později jazzman z náhody, dnes prýštivý hudební gejzír strhující přesvědčením: „Hudba není něco, co existuje, je to něco, co teprve vzniká. Bez pravidel, omezení, hranic.

IBRAHIM MAALOUF (Francie/Libanon)
13. 4. 2014 /Ne/, Palác Akropolis, 19.30


Sestava:
IBRAHIM MAALOUF - trubka
LAURENT DAVID - baskytara
STEPHANE GALLAND - bicí
FRANK WOESTE - klávesy
FRANCOIS DELPORTE - elektrická kytara
YOUENN LE CAM - čtvrttónová trubka, flétna, dudy
YANN MARTIN - trubka
MARTIN SACCARDY - trubka

Vstupenky k zakoupení v kavárně Paláce Akropolis a v sítích Ticketpro.
Předprodej do 12.4.: 450 Kč (stání), 500 Kč (sezení)
Na místě: 500 Kč (stání), 550 Kč (sezení)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Ibrahim-Maalouf-prijizdi-se-svym-zatim-nejambicioznejsim-projektem-Illusions-do-Prahy~10~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.