muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníHouse of Lords přijíždějí s novým albem Precious Metal koncertovat do ČR

16.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

House of Lords

Klenot amerického melodického hard rocku House of Lords přijíždí po vydání svého devátého studiového alba s názvem Precious Metal koncertovat do ČR.

Byť bychom za tak výsostně britským názvem, jako je House of Lords (Sněmovna lordů) čekali rockové vyslance Jejího veličenstva, opak je pravdou – domovem jedné z nejznámějších pomprockových kapel je (jak bývá v tomto ranku zvykem) slunná Kalifornie.

Právě tam se v roce 1988 sešli muzikanti zvučných jmen, kteří si právě vydobyli slušné renomé účinkováním v řadách tehdejších prvoligových souborů: klávesista Gregg Giuffria (ex-Angel), baskytarista Chuck Wright (ex-Quiet Riot), kytarista Lanny Cordola, bubeník Ken Mary a vůdčí osobnost kapely, charismatický vokalista James Christian. Materiál pro chystané debutové album tehdy zaujal kromě jiných i samotného Gena Simmonse z Kiss, který byl vždy lepší obchodník než muzikant, a tak není divu, že se první album objevilo na trhu pod hlavičkou jeho vydavatelství. Zaznamenalo slušný úspěch, neboť se přesně drželo šablony typické pro konec osmdesátek, a když ještě navíc MTV nasadila klip s největším hitem alba, písní Love Don't Lie (což byla rocková balada jak fík), zařadili se rázem House Of Lords mezi tehdejší hudební elitu.

Po úspěšném turné spolu s Ozzym, Cheap Trick a Scorpions se členové kapely vrhli na přípravy druhého alba Sahara (1990). To přineslo nejen další úspěchy a uznání, ale také další dolary na Simmonsův účet. Třetí CD Demons Down (1992) už se obešlo bez jeho pomoci a zdálo se, že na kapelu, která se postavila na vlastní nohy a vykročila vstříc zářné budoucnosti, čekají jen samá pozitiva. Ovšem za dveřmi už čekala Nirvana, grunge a totální změna stylu a vkusu rockových fanoušků...

Po letech nečinnosti to byl zpěvák Christian, který se nevzdal a z trosek pozvedl notně potrhaný prapor kapely. S novými spoluhráči oprášil kdysi slavné jméno a oživil vzpomínky na dřívější slávu. Podepsal smlouvu s agilním vydavatelstvím Frontiers a kapela se tak začala pomalu, ale jistě opět vracet  do povědomí posluchačů.

V těchto dnech se House Of Lords vydávají na evropská klubová pódia, aby naživo podpořili vydání svého nového alba s názvem Precious Metal. Kapela doprovázená několika zajímavými hosty (mj. zpěvačkou Robin Beck, v soukromí Christianovou manželkou) představí nejen skladby z aktuální novinky, ale své věrné fanoušky potěší výběrem toho nejlepšího ze své bohaté minulosti. I když už House Of Lords nehrají pro plné stadióny a v prvních řadách ze sebe netrhají trička ječící blondýnky, pořád ještě se vyplatí jejich koncerty navštívit – už jen proto, že James Christian nezapomněl nic ze svého umění a jeho podmanivý chraplák nám spolehlivě navodí onu kouzelnou atmosféru let, kdy jsme si listovali v Metal Hammeru a poslouchali přitom hity jako Remember My Name nebo Can't Find My Way Home, které jsou dodnes neodmyslitelnou položkou koncertního playlistu House Of Lords.

Předkapely jsou velice atraktivní. Večer začne olomoucký Black Tiger, po nich nastoupí výtečný britský melodický hard rock Estrella a bezprostředně před HOL vystoupí Maxx Explosion, což je vedlejší projekt House Of Lords (členové HOL bez jejich zpěváka).

Info a vstupenky - ag. Ozzy a potkan-tel. 603 531 943, e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz.

Předprodej vstupenek též v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticket-art a Ticketportal.

HOUSE OF LORDS (USA)
14.4.2014. 20.00 hod, PLZEŇ - House Of Blues, Černická 10
17.4.2014. 20.00 hod., OLOMOUC - Bounty Rock Café, Hálkova 2


Vstupné 520,-Kč
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/House-of-Lords-prijizdeji-s-novym-albem-Precious-Metal-koncertovat-do-CR~16~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.