muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníHabib Koité (Mali) & Eric Bibb (USA) - 16.11. - Palác Akropolis

1.11.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Habib Koité & Eric Bibb

Fúze blues, gospelu a folku při společném setkání muzikantů ze dvou kontinentů. Habib Koité z Mali a Eric Bibb z New Yorku se vydali na společné turné v rámci něhož zavítají také 16. listopadu do Prahy do Paláce Akropolis.

Oba muzikanti jsou již dnes kytarovými legendami. Habib Koité Přezdívaný Eric Clapton z Mali. Vychází z africké hudební tradice a mísí jí nesmírně vzrušujícím způsobem s energickým blues. Africká hudba se díky němu dostala k evropským a americkým posluchačům. Habib Koité je společně se svými kolegy z afrického kontinentu Ali Farka Touré, Djelimada Tounkarou nebo Kante Manfilou "věrozvěsty" africké hudby.

Habib Koité zpívá v mnoha malijských jazycích. "Pracuji s malijskou tradicí, zároveň ale toužím po její moderní podobě. Chci otevřít okno mladé generaci, umožnit jí seznámit se s vlastními hudebními kořeny. Afriku až příliš drancuje Západní popmusic." říká Koité (z rozhovoru s J. Moravčíkem) Eric Bibb je současnou hvězdou akustického blues a folku.

Vyrůstal v ryze hudebním prostředí (otcem je Leon Bibb - hvězda newyorské folkové scény 60.let, strýcem John Lewis - klavírista Modern Jazz Quartetu). Od 19 let jezdí po celém světě. Je považován za nástupce amerického bluesmana Taj Mahala. Ač vyšel z kolébky blues, USA, prakticky celý život žije na severu Evropy (Švédsko, Finsko).

HABIB KOITÉ & ERIC BIBB /Mali, USA
16.listopadu 2012
Palác Akropolis (Kubelíkova 27, Praha 3)
19:30 hod.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Habib-Koite-Mali-Eric-Bibb-USA-1611-Palac-Akropolis~01~listopad~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.