muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyFiordmoss a Boska představí v Praze nové žánry na závěr festivalu Mladí Ladí Jazz

4.5.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Fiordmoss, Pohoda 2012

foto: Kristýna Břečková


Večer věnovaný novým směrům spojených s jazzem, konkrétně s účastníky prestižní Redbull Music Academy, formacemi Fiordmoss a Boska, bude tematickou tečkou za letošním festivalem Mladí Ladí Jazz.

Iniciativa Mladí Ladí Jazz připravila tento večer nových žánrů na 10. května v pražském Paláci Akropolis, čímž zakončí výjimečný 5. ročník festivalu. Na tomto večeru se představí progresivní hudebníci, kteří sice z většiny pocházejí z České republiky, ale proráží na zahraničním poli. Úvodem večera provede talentovaný norský producent a hudebník Boska se svým live-dj setem. Závěr bude patřit formaci Fiordmoss, zásadně překračující hranice české nezávislé scény - zdánlivě protichůdné rané inspirace přetavili v kritikou oceňovaných EP a nyní hudebně působí v evropské mecce alternativní kultury, v Berlíně.

Boska

Boska začal produkovat UK scénou ovlivněný house v proslulém hlavním městě norské elektronické scény Tromsø. Tamější promotéři a DJs jej pak z prostředí hudební školy přetáhli do nočního dění místních klubů. V roce 2011 se zúčastnil Red Bull Music Academy v Madridu, kde mimo jiné spolupracoval s AsmouMarroof z Nguzunguzu nebo zpěvačkou kapely Fiordmoss, Petrou Hermanovou. Na labelu Love OD Communications vydal tři houseová EP plná basů a půvabných melodií, na stockholmském labelu Studio Barnhus pak analogový jam British Funk Museum Article no. 808, který pro svůj temperament našel svoje místo v pořadu Julia Bashmora na BBC Radio 1. Boska se před nedávnem přemístil do dalšího neoddiskutovatelného hlavního města techna Berlína, kde obnovil spolupráci s Fiordmoss a stal se jejich bubeníkem. Na mnichovském labelu Permanent Vacation aktuálně vydal EP Submarine, které si oblíbili i tak svérázní hrdinové housu jako je Axel Boman nebo John Talabot.

Fiordmoss

Dohromady tvoří těleso Fiordmoss zajímavý subjekt. On skračuje LPčka a skládá minimál, když je doma sám. Její příběh je plný obsesí ze života druhých, symbolů, slov a veškerého surreálna. Tato česká elektro-folková formace je na scéně již od roku 2008, kdy se dali dohromady Petra Hermanová a Roman Přikryl, kteří se poznali na umělecké škole, kde studovali video a nová média. Oba s trochu jinou minulostí, Petra mající za sebou zkušenost z kapely s Markétou Irglovou, Roman jako DJ a skladatel minimalu. Od roku 2010 je členem uskupení též kytarista Jan Boroš. Úzké vztahy s Boskou navázala zejména Petra, jež se s ním potkala v rámci Red Bull Music Academy a od roku 2013 představuje poslední chybějící část uskupení.

Fiordmoss mají za sebou v současnosti nespočet koncertů v Evropě, potkali se na stagei s JamieWoonem, Hudson Mohawke či Machinedrum. Od roku 2013 žijí a tvoří v německém Berlíně.

Předprodej lístků na festival probíhá v síti Ticketstream a v paláci Akropolis. Více informací o programu i festivalu naleznete na webu www.mladiladijazz.cz či na facebookovém kanálu festivalu.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Fiordmoss-a-Boska-predstavi-v-Praze-nove-zanry-na-zaver-festivalu-Mladi-Ladi-Jazz~04~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.