muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníFestival země—město zahájí koncert kapely Neřež s Klárou Vytiskovou

8.4.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Klára Vytisková a Neřež

Klára Vytisková a Neřež

foto: KC Zahrada

Do kulturního centra Zahrada se od 15. do 17. dubna vrací festival země—město. Hlavní atrakcí je tentokrát pokus o první farmářské trhy na Jižním Městě, ale i možnost zasadit si vlastní zeleninu nebo založit kompost.

Chytrá a tvůrčí recyklace a moderní ekologie je hlavním tématem letošního ročníku festivalu země—město. Festival zahájí 15. dubna ve 20.00 koncert kapely Neřež s hostující Klárou Vytiskovou a programem složeným z písní legendární kapely Nerez. Hlas Kláry Vytiskové ověnčený cenou Anděl za Objev roku 2008 se do starých a pro mnohé kultovních písniček Nerezu zakusuje s chutí a dává jim novou šťávu, energii a nový život.

„Kapelu Neřež jsme pozvali, protože jejich aktuální program pro nás ideálně splňuje definici chytré a tvůrčí recyklace. Se vším respektem a úctou!“ zdůrazňuje programový ředitel kulturního centra zahradaKC David Kašpar.

Kromě vzdělávacích programů pro děti nebo projekcí filmu Architekt odpadu je hlavním dnem festivalu sobota 17. dubna. Od 11 dopoledne bude v Zahradě probíhat první farmářský trh na Jižním Městě, nebo raději pokus o první takový trh. Nebude totiž exkluzivně věnován jen zemědělcům, k dostání budou i biopotraviny, to vše v komorním obsazení s cílem otestovat zájem místních lidí. Návštěvníci festivalu si budou moci v průběhu dne zasadit sazenice, podílet se na zakládání kompostu nebo výrobě strašáků do pole.

V sobotu 17. dubna v 17.00 pak začíná konference Urban´n´Buran, která představí unikátní projekty se společným tématem ekologie a recyklace. Žilinské kulturní centrum Stanica přijede ukázat, jak postavilo divadlo za použití hlíny, slámy a pivních bas, firma Rema-Systems představí svůj projekt šperků z vysloužilých eletropřístrojů, který funguje pod hlavičkou Trash Made. Valentýn Avramov ze společnosti ENESA, a.s. bude prezentovat nové technologie, které používá Národní divadlo v Praze, aby nakládalo efektivněji s energií.

Program festivalu země—město

Čtvrtek 15. dubna
20:00 – Neřež a Klára Vytisková
Koncert s programem písniček kultovní kapely Nerez

Pátek 16. dubna
20:00 – Architekt odpadu
Celovečerní dokumentární film o architektovi Michaelu Reynoldsovi.

Sobota 17. dubna
11:00 – 1. farmářský trh na Jižním Městě
Čerstvé potraviny přímo od soukromých zemědělců.

14:00 – Fair-trade Jižní Město
V rámci festivalu vznikne na zahradě Zahrady opravdové zeleninové pole! Každý bude mít možnost přijít, vybrat sazenici, pojmenovat ji podle svého a zasadit si ji. Pak už jen můžete sledovat, jak se sazenici daří.

14:00 – Public gardening
Přijďte zasadit kytku a udělat místo, kde žijete, o něco příjemnější. Sázení proběhne v okolí Zahrady.

15:00 – Království
Divadelní představení pro děti od 4 let – divadlo Vyrob si své letadýlko. Za doprovodu Michala Němce z Jablkoně hraje Anička Duchaňová.

16:00 – Odpolední bio-dílna pro rodiče s dětmi
Kompost není jen smradlavá hromada a žížalovník můžete mít i doma. Interaktivní odpoledne s dílnou, kde se děti naučí, jak zacházet s bioodpadem a pomohou KC Zahrada vytvořit kompost.

16:00 – Kreativní dílna Inky Jamrichové
K políčku se zeleninou nutně patří i pořádný strašák. Malá i velká verze strašáků do zelí k výrobě během speciální výtvarné dílny.

17:00 – urban´buran vol.2
Veřejná prezentace projektů zabývajících se tématem recyklace ve veřejném prostoru, v umění či v architektuře. Zajímá vás, jak se staré věci přetvářejí v umění? Chcete objevit nové významy zákoutí veřejného prostoru? Využíváte raději toho, co už je, než toho, co se teprve musí vyrobit? Pak je urban´buran určen právě vám!

21:00 – mash-up disco party
Netřepat, promíchat! Jedinečná hudební party s muzikou, jak jste ji mnohdy neslyšeli. Mashup (nebo také blend, mash up, mash-up či bastard pop) je hudební nahrávka, která se skládá z dvou nebo více písní spojených dohromady. Často je použita melodie z jedné písně a vokály z druhé. Recykluje Ondřej Polák

Země-město, Praha - KC Zahrada, 15. - 17. 4. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Festival-zememesto-zahaji-koncert-kapely-Nerez-s-Klarou-Vytiskovou~08~duben~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.