muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníFestival Letorosty nabídne Lucii Bílou i Tublatanku; berounský hudební svátek je letos zcela zdarma

22.6.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Lucie Bílá

Lucie Bílá

foto: Ondřej Pýcha/luciebila.com

Lucie Bílá a rocková legenda Tublatanka, to jsou hlavní hvězdy festivalu Letorosty, který v sobotu 18. září v Berouně tradičně uzavře festivalovou sezónu. Kromě hudebního programu Berounské Letorosty i letos podpoří činnost vybraných neziskových organizací středočeského regionu, a to prostřednictvím výtěžku z prodeje speciálně připravené fair trade kávy. Vstup na festival je navíc poprvé pro všechny návštěvníky zcela zdarma.

Berounské Letorosty jsou již od počátku nakloněny kvalitní české a slovenské hudbě. Pozvání letos přijala i Lucie Bílá, nejoblíbenější česká zpěvačka, pro kterou budou Letorosty jedním z mála letních festivalů, které spolu s Petrem Maláskem navštíví.

Do Berouna se chystá i Maťo Ďurinda. Tublatanka přiveze hodinovou show, na které zazní největší hity této rockové legendy i písně z nového alba Svět v ohrožení.

Již podruhé se na Letorostech objeví oblíbené kapely MIG 21, Děda Mládek Illegal Band a Žlutý pes. Ondřej Hejma, frontman Žlutého psa, bude festival také moderovat. Hudební sestavu doplní soubor studentů Jedličkova ústavu The Tap Tap Orchestra a americko-irsko-český rock´n´rollový band 5 Foot Assassins.

Pro návštěvníky s dětmi je připraven také pestrý dopolední zábavní program plný her a soutěží, tentokrát s motivem lidových řemesel.

Festival Berounské Letorosty je každoročně zaštítěn Nadačním fondem Letorosty senátora Jiřího Oberfalzera. Nadace v rámci akce předá finanční dary vybraným charitativním organizacím ve středních Čechách. Souhrnný příspěvek neziskovým organizacím Středočeského kraje činí za pět let konání festivalu 1. 250 000 Kč.

Festival Berounské Letorosty se odehrává v malebném prostředí areálu u řeky Berounky. Je snadno dostupný z centra města, z vlakového i autobusového nádraží.

Berounské Letorosty, Beroun, 18. 9. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Festival-Letorosty-nabidne-Lucii-Bilou-i-Tublatanku-Berounsky-hudebni-svatek-je-letos-zcela-zdarma~22~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.