muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyFebio Fest Music Fest jde do finále

26.3.2015 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Febio fest Music fest

Právě probíhající Music Fest, který se koná v rámci filmového Febio Festu v prostorách podzemních garáži multiplexu CineStar na Smíchově se pomalu blíží do finále a jeho první polovina byla doslova nabitá silnými hudebními zážitky. Fakt, že se na tomto festivalu se neplatí vstupné, hraje určitě svou roli, ale hlavní důvod pro letošní vysokou návštěvnost lze přičíst dramaturgický dobře sestavenému programu festivalu. Febio Fest Music Fest, jak zní oficiální název festivalu, neopomenul žádný hudební žánr z oblastí populární hudby. Jednotlivé večery jsou monotematicky zaměřené a nabízejí tedy vždy umělce (skupiny) jednoho konkrétního žánru.

Po zahajovacím večeru věnovaném popu s momentálně hodně populárními Atmo Music přišel na řadu hip hop a společný set Vladimira 518, Mika Trafika, Refew a LA4 patřil bezesporu k vrcholům festivalu. Velká návštěvnost a více než vřelé přijetí ze strany publika, jakoby potvrzovaly super hvězdný status, kterým se v současnosti Vladimir 518 a jeho přátelé mohou zaslouženě pyšnit.  

Následující jazzový večer byl o poznání klidnější. Byl na sezení a návštěvníci si mohli vychutnat vystoupení Ondřeje Rumla s kvintetem Matěje Benka, kteří společně představili skladby Voskovce a Wericha ve velmi nápaditých úpravách „To je úplná Amerika.“, komentoval perkusista Imran Musa Zangi vystoupení nestárnoucího kytaristy Luboše Andršta, který předvedl blues a jazz té nejvyšší kvality. Závěr jazzového večera patřil zpívajícímu saxofonistovi Petru Kroutilovi, který pro autora těchto řádků patřil k objevům festivalu. Stejně tak jako mladý DJ Aid Kid z dalšího večera věnovaného taneční hudbě, kde role headlinera patřila OHM Square. Každopádně o poznání víc se tančilo další večery při vystoupení Bragas a Čankišou v etnických rytmech, ale nebylo to nic proti hotovému šílenství, které na pódiu a v řadách návštěvníků rozpoutali tvrdě rockoví Hentai Corporation. Jejich produkce přinesla sebou prvky dekadentnosti, rockové nespoutanosti a nepředstírané drzosti, ale i hodně práce pro ochranku, která měla co dělat, aby exaltované publikum nepřevrátilo kovové zábrany před pódiem.

A to nás dnes čeká večer věnovaný punku se sestavou Zoči Voči a zakázanÝ ovoce a zítra ska s Discoballs a Smola a hrušky.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Febio-Fest-Music-Fest-jde-do-finale~26~brezen~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.