muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníEuroConnections přiváží hravý pop It's A Musical a pokřtí debut Ille

23.8.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Ille

Koncertní série EuroConnections se po prázdninové pauze znovu probudí k životu 19. září, kdy v Paláci Akropolis pokřtí svou debutovou dlouhohrající desku Ve tvý skříni Olga Königová se svým projektem Ille.  Jako speciální host zavítá do Akropole také švédsko-německý projekt It's A Musical. Duo vydávající na značce Morr Music hraje rozverný indie-pop, který do sebe vstřebal kouzlo severského písničkářství i evropské elektroniky.

Nemusíte být zrovna milovníky muzikálů, abyste propadli kouzlu hravého indie-popu projektu It's A Musical. Před sedmi lety se v něm potkali zpěvačka Ella Blixt pocházející ze švédského Malmö a německý hudebník Robert Kretzschmar. Padli si do noty a stvořili originální nadžánrový mix, který pěkně shrnuje volnomyšlenkářství současné berlínské hudební scény. Ella Blixt (vystupující také pod jménem Bobby Baby) v Německu studovala, Berlín ji ale učaroval natolik, že se v něm rozhodla zakotvit natrvalo. It's A Musical vznikli v roce 2006 a o dva roky později debutovali deskou The Music Makes Me Sick, kterou vydal věhlasný indie label Morr Music.

It's A Musical jsou hrdí na to, že si jejich nadýchané popové písničky vystačí s bicími a levnými klávesami a texty o lásce ztracené i nalézané zpívají unisonem společně. Stejně vynalézavé a zároveň vtipné jsou i jejich klipy, které by při troše fantazie a snahy mohl natočit kdokoliv z nás. Možná, že právě jejich radostná hravost očarovala fanoušky v dalekém Japonsku, kde mají It's A Musical silnou komunitu podporovatelů, za kterými často létají koncertovat. Po krátké pauze, během níž Ella pracovala jako instruktorka dívčích rockových táborů a Robert jezdil se skupinou Masha Qrella se vloni vrátili s druhým studiovým album For Years and Years. Deska si v recenzích vysloužila srovnání se severskými písničkáři jako jsou Jen Lekman a Taken by Trees a nebo americkou zpěvačkou St. Vincent.

K lehké náladě chytrého nezávislého popu má blízko i český zástupce zářijových EuroConnections - Olga Königová a její skupina Ille, jež v Paláci Akropolis pokřtí své debutové album Ve tvý skříni. Königová/Ille je původem z Ústí nad Labem a od poloviny nulté dekády patří do českolipské hudební skupiny Obří broskev, se kterou natočila kritikou ceněná alba Potápěči a Sever. Během jejich přípravy se seznámila s producentem Dušanem Neuwerthem, s nímž pod hlavičkou projektu Ille natočila v roce 2010 EP nazvané V rekvizitách.

Kvůli propagaci EPčka sestavila Königová koncertní kapelu, z níž časem vyrostla nová, skupinová verze Ille. Jsou v ní kytaristé Marek Svoboda (Alaverdi), A. M. Almela (Photolab) a bubeník Petr Odstrčil (Soliloqui). Společně s Neuwerthem připravili na konec srpna debutové album, které se bude jmenovat Ve tvý skříni a vyjde na značce Supraphon. Mezi hostující hudebníky na albu se řadí např. Márdí z Vypsané Fixy, či členové skupin Druhá tráva a Swordfishtrombones. Autorsky se na nahrávce podílel i její manžel Jakub vystupující jako Kittchen. Pilotní klipový singl Holka ve tvý skříni s chytlavým, nadýchaným refrénem uspěl překvapivě i v hitparádě Evropy 2. Deska, jež Ille pokřtí 19. září v Paláci Akropolis na večírku EuroConnections, slibuje inteligentní alternativní pop, který se zatím v Čechách příliš běžně nedělá.

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro a Ticketstream
190,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
190,- Kč +poplatky v předprodejích
250,- Kč  na místě

EuroConnections:  ILLE (CZ) + IT’S A MUSICAL (DE)

Palác Akropolis  19. září 2013  19:30
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/EuroConnections-privazi-hravy-pop-Its-A-Musical-a-pokrti-debut-Ille~23~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.