muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyElliott Sharp představí na festivalu Alternativa 2014 nový opus Sylva Sylvarum

23.10.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Alternativa 2014

Elliott Sharp, jedna z nejvýraznějších postav newyorské alternativní scény, představí spolu s Garethem L. Davisem 12. 11. v Kaštanu svůj zbrusu nový opus Sylva Sylvarum.

Elliott Sharp působící na světové avantgardní scéně už 30 let, rozhodně není českému publiku neznámý. Na festivalu Alternativa se představil již v minulosti a spolupracoval také např. s Agon Orchestra. Tentokrát představí spolu s vynikajícím basklarinetistou Garethem L. Davisem svůj nový opus Sylva Sylvarum založený na grafické partituře, která vznikla zpracováním obrazů generovaných hudbou, jež jsou exportovány jako grafické soubory a dále zpracovávány použitím filtrů, vrstvením apod.

Garetha L. Davise potkal Elliott Sharp v roce 2009 na festivalu komorní hudby a jeho vystoupení jej na místě uchvátilo natolik, že jej okamžitě oslovil s nabídkou na spolupráci. Od té doby mají za sebou společnou nahrávku improvizací i několik koncertních programů. A právě na českou premiéru opusu Sylva Sylvarum se mohou těšit návštěvníci festivalu Alternativa.
V tento festivalový večer samozřejmě pánové Sharp a Davis nebudou na scéně Unijazzu v Kaštanu sami. Spolu s nimi se představí karlovarsko-pražský projekt Široko Daleko, který sami jeho členové charakterizují jako minimalistický folkový freejazz. Zdeněk Konopásek (ex Dvouletá fáma, Oldřich Janota, Zátory, Divadlo vizita…) a Jindřich Tolar, Michal Fejt a Jan Prokop (jádro karlovarských Fish Flesh Field) společně hledají možnosti tvorby na minimalisticko-písničkářském základu. A do třetice všeho dobrého ucho alternativního návštěvníka potěší slovenská skupiny NE:BO:DAJ vedená Júliem Fujakem (ex Teória Odrazu, ex Otras, Xafoo). Její vystoupení je fantaskní koláží společných komprovizací, skladeb Jula Fujaka často zhudebňujících poezii slovenských básníků, re-interpretací skladeb jiných autorů (Michael Feldman, Charles Mingus, Teória Odrazu, Milan Adamčiak, Jan Boleslav Kladivo) i ke svému obrazu přetvořených lidových balad. K výjimečnosti jejich vystoupení na festivalu Alternativa jistě přispěje také host koncertu Ivan Acher, který se pohybuje pro změnu spíš v oblasti scénické hudby, multimédií a elektroniky.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Elliott-Sharp-predstavi-na-festivalu-Alternativa-2014-novy-opus-Sylva-Sylvarum~23~rijen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.