muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníDo Prahy přijede opravdová legenda blues Guitar Shorty

24.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Guitar Shorty

Legendární texaský bluesman Guitar Shorty vystoupí v rámci Prague International Bluenight 7.dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Legendární kytarista a zpěvák Guitar Shorty je opravdovým velikánem ve světě blues. Je považován za jednoho z nejlepších pokračovatelů kytarové hry Jima Hendrixe, ale stejně tak je významně ovlivněn i hrou Buddyho Guye. Guitar Shorty, vlastním jménem David William Kearney, je jednou z největších osobností řízného a tvrdšího texaského blues-rocku. Shorty elektrizuje diváky již 5 dekád svou energickou show, extrémní fyzickou hrou na kytaru a divokým zpěvem, který zasáhne tělo i duši. Čím ale opravdu vybočuje z řad ostatních bluesmanů, je jeho výjimečně divoká hra na kytaru, vydávané zvuky a rify, o kterých se ostatním kytaristům ani nesní. Amazon.com píše, že „jeho kytara zní jako tygr v kleci  těsně před krmením“. Sám Hendrix byl jehohrou tak uchvácen, že chodil pravidelně na Shortyho vystoupení během působení v Seatllu. Na svém kontě má 13 alb, která posbírala nespočet cen ve Spojených státech a v Evropě. Od roku 2004 je pod křídly slavného vydavatelství Alligator Records. Na pódiu hrával Shorty s takovými velikány jako je Little Richard, T-Bone Walker, Willie Dixon, Big Joe Turner, nebo Bo Didley. Ve svých začátcích hrál mimo jiné i v kapele Raye Charlese. „Guitar Shorty patří mezi vůbec nejenergičtější bluesové muzikanty všech dob“ shrnuje list Chicago Reader. Kdo nevěří, může se na vlastní oči a uší přesvědčit již v únoru v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Eventim a na pokladně v Lucerna Music Baru.

Prague International Bluenight 107
Guitar Shorty /US
Lucerna Music Bar
7.4.2014, 21:00
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Do-Prahy-prijede-opravdova-legenda-blues-Guitar-Shorty~24~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.