muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyColin Currie se Stevem Reichem a Chris Thile s Bradem Mehldauem zahrají na Strunách podzimu pro velký zájem publika ve větších sálech

26.5.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Steve Reich

Multižánrový festival Struny podzimu začne až za čtyři měsíce, zájem o vstupenky je však tak velký, že se pořadatelé rozhodli vyjít vstříc poptávce a dvě vystoupení přesouvají do sálů s větší kapacitou. Soubor skotského perkusionisty Colina Currieho za osobní účasti legendárního skladatele Steva Reicha tak 14. října vystoupí v novém koncertním prostoru Forum Karlín. A virtuóz na mandolínu Chris Thile s ikonou světového klavíru Bradem Mehldauem zahraje 3. listopadu ve Velkém sále Lucerny. „Řešit převis zájmu nad kapacitami sálů patří mezi ty příjemné pořadatelské starosti, za ně příznivcům Strun nesmírně děkujeme. I ve větších sálech chceme zachovat intimní charakter koncertů - v Lucerně jsme proto zvolili atypické řešení, kdy využijeme nepříliš často používanou orientaci sálu na šířku,“ vysvětluje umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec. Termíny a začátky koncertů zůstávají beze změny.

Všechny již zakoupené vstupenky zůstávají samozřejmě v platnosti a jejich majitelé budou usazeni na odpovídajících místech ve stejné kategorii.

Vstupenky je možné vyměnit v den koncertu před vstupem do sálu. Pořadatelé však doporučují zajistit si výměnu vstupenky předem, což urychlí a zjednoduší komfortní usazení před začátkem koncertu. Vstupenkové centrum Strun podzimu je možné kontaktovat na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz a navštívit na adrese Palackého 1, Praha 1 (3. patro). Vstupenky zakoupené v síti Ticketpro bude možné vyměnit na jednotlivých pobočkách.

Adresy nových sálů:
Colin Currie Group & Steve Reich, 14.10. - Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8
Chris Thile & Brad Mehldau, 3. 11. - Lucerna – Velký sál, Štěpánská 61, Praha 1

Struny podzimu v letošním roce opět předkládají posluchačům pestrou paletu hudebních lahůdek mnoha žánrů v podání interpretů světové extratřídy. Zahajovací koncert letošního ročníku Strun podzimu 6. října ve Státní opeře bude například patřit šarmantní ambasadorce portugalského fada Marize. Kromě již jmenovaných interpretů se v programu festivalu objeví například respektovaný americký klavírista Ahmad Jamal, legendární jihoafrický trumpetista Hugh Masekela, mladá experimentující izraelská violoncellistka Maya Beiser a program letošního festivalu uzavře první dáma andaluského flamenka Estrella Morente.

Struny podzimu 2014 - přehled koncertů:

6. října / Státní opera                      MARIZA
9. října / Studio Hrdinů                    MAYA BEISER
12. října / Rudolfinum                      AHMAD JAMAL QUARTET
14. října / Forum Karlín                    COLIN CURRIE GROUP & STEVE REICH
23. října / Pražská křižovatka          HOSSEIN ALIZÂDEH & PEJMAN HADADI
30. října / České muzeum hudby     DIDGORI
3. listopadu / Velký sál Lucerny       CHRIS THILE & BRAD MEHLDAU
5. listopadu / Rudolfinum                 HUGH MASEKELA & LARRY WILLIS
9. listopadu / Stavovské divadlo      ESTRELLA MORENTE
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Colin-Currie-se-Stevem-Reichem-a-Chris-Thile-s-Bradem-Mehldauem-zahraji-na-Strunach-podzimu-pro-velky-zajem-publika-ve-vetsich-salech~26~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.