muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníChinese Man rozbalí v Paláci Akropolis svoje hiphopové kung fu

18.11.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Chinese Man

Šaolinští mistři za gramofony a rappoví kouzelníci se slovy - to je francouzský hiphopový kolektiv Chinese Man, který se 27. listopadu představí v Paláci Akropolis. Už deset let míchají funk, dub a zkouřené beaty s obratností Bruce Leeho a v jejich hiphopovém univerzu vládne groove místo peněz. Jejich energickou show přiváží Palác Akropolis v rámci projektu EC/On Tour a v roli předkapely si tentokrát zahrají držitelé ceny Anděl v žánru ska & reggae - TiNG.

Zapomeňte na hiphopová klišé, pětičlenný tým Chinese Man z francouzského Marseille vrací svůj žánr ke kořenům, do časů kdy to ještě byla disciplína postavená na rafinovaném slepování rytmů a melodií z nejrůznějších zdrojů. Vystoupení kolektivu v čele s DJskou dvojicí Zé Mateo a High Ku, beatmakerem Slyem je jako lekce z dějin i kartografie groove a potkává se v ní jamajské reggae, brazilský baile funk, melodie z bollywoodských soundtracků nebo hiphopové beaty ze staré školy. Před třemi lety nadchli několik tisíc diváků festivalu na Parukářce spolu s hostujícím MC Taiwanem.  Do Prahy se vracejí v rozšířené sestavě a vedle MC Taiwana s nimi vystoupí i další miláček francouzského publika MC Youthstar, který dodá exhibicím gramofonistů tu správnou šťávu.

Kolektiv Chinese Man vznikl v roce 2004 jako volné sdružení hiphopových hudebníků vyznávajících stejnou filosofii. Podle ní je třeba obnovit vládu funkového groove nad světem a vrátit do klubové hudby divoké míchání stylů a žánrů. Chinese (v sestavě High Ku, Zé Matéo, Sly a Leo Le Bug) debutovali o rok později vinylovým EP Pandi Groove, na které navázali dalšími kolekcemi The Bunni Groove a The Indi Groove. První jmenované obsahovalo i skladbu I've Got That Tune, do níž Chinese Man vysamplovali jazzovou klasiku z 30. let Hummin' to Myself původně od skupiny Washboard Rhythm Kings. Úspěch na sebe nedal dlouho čekat, chytlavý track zazněl v několika televizních reklamách a stal se z něho klubový hit.

Chinese Man jsou vinyloví maniaci a tak provozují i vlastní label (Chinese Man Records), kolem něhož soustředí podobně smýšlející muzikanty. Svoje beatové experimenty sbírají do série The Groove Sessions, která už má tři pokračování. Vydávají ale samozřejmě i regulérní studiové desky (Racing With The Sun), EPčka nebo živáky (Live A La Cigale) a mají za sebou také remixy Dub Pistols, Belleruche nebo Femi Kutiho posbírané na kolekci Remix with the Sun. Chinese Man také průběžně koncertují a jejich energickou živou show už ocenili posluchači od americké Kalifornie, západní Evropy až po Indii. Mezi jejich fanoušky jsou třeba Luke Vibert, DJ Vadim, Bonobo nebo DJ Q-Bert.

Na jaře oslavili Chinese Man šňůrou po Francii desáté výročí své existence a ke konci roku 2014 vezmou útokem i evropské kluby. Bude mezi nimi i žižkovský Palác Akropolis, kde se představí 27. listopadu.

Jako předkapela vystoupí TiNG -  osmičlenná mezinárodní banda z Prahy, která kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je reggae, ska, dancehall, drum'n'bass, swing, rock a hip hop. Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají „Praggamuffin“. Frontmanem kapely je zpěvák a multi-instrumentalista MC Turner /USA/, který po několika letech strávených na cestách po světě (Jamajka, Island, Francie) zakotvil v České Republice. Společně s jeho bratrem Millerem /USA/ a bubeníkem Omarem /MEX/ tvoří zbytek kapely čeští muzikanti.

V roce 2013 kapela vydala své debutové CD Man vs Wild, které bylo pokřtěno na společném koncertu s americkou legendou ska The Toasters. Za toto album získali cenu Anděl v žánru Ska & Reggae. Repertoár kapely tvoří vlastní skladby s anglickými texty s politicko-společenskou tématikou. Kapela si za dobu své působnosti zahrála na jednom pódiu společně se jmény jako: Irie Révoltés, The Toasters, Big Mandrake, nebo Sto zvířat.

Předprodej lístků v  kavárně Paláce Akropolis, Ticketpro
550,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
550,- Kč +poplatky v předprodejích
620,- Kč  na místě

EuroConnections/On Tour:  Chinese Man live (Fr) + TiNG (Cz)
Palác Akropolis  27. listopadu 2014  19,30 hodin
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Chinese-Man-rozbali-v-Palaci-Akropolis-svoje-hiphopove-kung-fu~18~listopad~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.