muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníČeský pivní festival bude mít letos premiéru na Letné

1.5.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Rock'n'Beer Fest 2014

Největší a nejdelší tuzemská akce pro milovníky piva – Český pivní festival – se letos poprvé stěhuje do atraktivních prostor pražské Letenské pláně. Milovníci piva si budou moci vybrat z nabídky více než třiceti tuzemských pivovarů a ochutnat k nim jídla světových kuchyní. Český pivní festival začíná přesně za měsíc, 15. května, a potrvá až do 31. května 2014. První den je již vyprodán.

Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z nejnavštěvovanějších pražských parků. Na Letné vznikne ojedinělý pivní areál o rozloze 3 675 m2, ve kterém na návštěvníky čeká možnost ochutnat více jak 120 druhů čepovaných tuzemských piv, zejména od malých a středně velkých pivovarů. V hlavním stanu bude pivní nabídka po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Festival skýtá komplexní kulinářský zážitek. K pivu se budou podávat jídla tradiční česká, ale i z evropské, asijské a americké kuchyně. Každý si bude moci ověřit, jaké pivo chutná nejlépe ke konkrétnímu pokrmu,“ uvedl ředitel festivalu Tomáš Král.

Rock'n'Beer Fest podruhé aneb Hudební paralela festivalu

Po loňské úspěšné premiéře bude tvořit hlavní část doprovodného programu 2. ročník Rock'n'Beer Festu, do kterého se přihlásilo celkem 366 kapel a živě odehraje své koncerty celkem 45 z nich. O jejich postup se postarala jak široká veřejnost, tak odborná porota, ve které zasedli Viktor Dyk, Honza Dědek, Michal Novák, Daniel Anděl, Jiří Vaněk, Tomáš Král, Michal Motyčka alias Niceland, Boris Carloff, Lukáš Chromek a Nikol Štíbrová. Hudební program obohatí svými koncerty i vybrané kapely porotců – 18.5. Niceland, 23.5. Natural a 27.5. The Switch.

Český pivní festival potěší návštěvníky nejen kvalitním čepovaným pivem, ale také dobrou hudbou a vynikající, k pivu lahodící, gastronomií. Na návštěvníky čeká výběr z typicky českých pokrmů (svíčková, vepřové koleno, grilované kuře aj.), které budou k dostání v hlavním stanu a o jejich přípravu se postará cateringová společnost GOLEM. Letošní novinkou bude i možnost ochutnání delikates z Evropy, Asie a Ameriky v rámci stánků gastronomické rozmanitosti, které budou umístěny na festivalovém náměstí.

Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl. K zakousnutí budou v kavárně k dostání cupcakes Sweet'n'Sins se speciálními i pivními příchutěmi. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návštěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Nezapomeňte si nabít pivní karty, tak jako v loňském roce. „Loni jsme, jako první český festival, zavedli bezhotovostní platební styk, který se osvědčil, proto v něm i letos setrváme,“ informuje Tomáš Král, ředitel Českého pivního festivalu. Pivní tolary (45,00 Kč/ks) jako oficiální měna zůstávají, ale od loňska nejsou v ražené podobě, ale v elektronické. Pivní kartu návštěvníci obdrží při vstupu do areálu a mohou si ji libovolně nabíjet (minimální počáteční vklad 5 tolarů).

Nízké vstupné
Návštěvníky jistě potěší nízká cena vstupného, která činí pouhých 45,00 Kč/osoba.*informace o slevách lze najít na webu festivalu.

Zajímavosti

18.5. - První festivalová neděle je věnována především dětským onkologickým pacientům. „Navázali jsme spolupráci s MUDr. Lucií Cingrošovou, zakladatelkou projektu Můj nový život a pozvali děti i rodiče z celé České republiky na náš festival. Prioritou pro nás je, aby si všichni užili hezké odpoledne, pobavili se a zrelaxovali,“ sděluje Šárka Vávrová, produkční Českého pivního festivalu a doplňuje: „Po celých 17 dnů budou mít možnost návštěvnici přispět pivními tolary na tento projekt.

27.5. – Den s AC Sparta Praha
Výstava fotografií – po celou dobu festivalu ve V.I.P. prostoru
Celý festival v rámci oslav 130 let MČP7 jako městské části hl. m. Prahy

Na návštěvníky čeká každodenní soutěž v pití metru piv o zajímavé ceny, věnované hlavním mediálním partnerem.

ROCK'N'BEER FEST 2014

SEZNAM KAPEL:

Ajdontker
Annešanté
BAGS
BARBAR PUNK
BLOOSERS
BLUE BROTHERS
BONEBROKE
Beggar´s Velvet
Blues Mystery
Come and Play
Dlouhej tah
EXIL 51
Euphonix
Forbidden Fruit
Fourth Face
Hot Pants
Huménečko
Last Station
Lex Barker
Loco Loco
Los Chilakillerz and The Guacamole Sound Systém
Malashnikow
Mike On Fashion
Minute to Escape
Mortimor
Natřije
Neotype
No Brake
Noisebone
Pell-Mell 59
RUSTY NAIL
SOUPERMAN
Street´n´Banana
THE TRAVELERS
ULZANA
W.A.F.
WE CAME FROM HORROR
Wertex
Whatrock
Windy
Your last breath
Z davu
Zajic Company
Yelllowe
Čardáš Klaunů
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Cesky-pivni-festival-bude-mit-letos-premieru-na-Letne~01~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.