muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníBilly Talent: „Ne, ne, cover verze Green Day v Praze hrát nebudeme…“

17.6.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Billy Talent

Billy Talent

foto: Dustin Rabin/Warner

Kanadská punk-rocková kapela Billy Talent se vrátí v roli předskokanů amerických Green Day 29. června do Prahy. Na holešovickém Výstavišti zahrají přibližně tři čtvrtě hodinový koncert, který naladí diváky na hlavní hvězdu večera. Jaký mají vztah ke Green Day vylíčili v krátkém rozhovoru:

V Praze to bude poprvé, co vystoupíte jako předskokani Green Day nebo už jste spolu někdy hráli?
Ne, tohle bude úplně poprvé a děsně se na to těšíme! Green Day utvářeli a změnili světovou hudbu, jsme jejich velkými fanoušky. Jako muzikanty je velmi respektujeme.

Co se ti na Green Day líbí, pokud něco? Co máš na jejich muzice nejradši? Máš nějaké oblíbené album nebo hudební období?
Zbožňuju album Kerplunk… z něj úplně čiší, jak geniální byli už za mlada… Billy Joe je jedním z nejtalentovanějších hudebníků vůbec co do rockových melodií.

Jaký je tvůj vztah ke Green Day? Poslouchal jsi je, když jste s Billy Talent začínali, nebo je dokonce posloucháš i teď? Jsou to tví hudební hrdinové?
Někdy v teenagerovském věku jsem slyšel album Dookie a strašně se mi líbilo... Pak jsem je viděl na živo hrát v jednom malým baru společně s Pansy Division, to bylo v roce 1995, a musím říct, že to byl jeden z nejzábavnějších koncertů, co jsem kdy vůbec viděl.

Vaše pražské vystoupení bude relativně krátké – co budete hrát? Nějaké covery od Green Day?:-)
Ne, ne, žádné covery od Green Day, to by bylo dost divný... haha... Ještě tak úplně nevíme, co přesně budeme hrát, v každým případě to ale bude hodně dobrý!

Na čem teď pracujete? Je v plánu nové album nebo turné?
Momentálně jsme celý léto na turné. Až se v září vrátíme domů, začneme pracovat na novém albu.

Jako předskokani se kromě Billy Talent před Green Day představí čeští The Pooh. Časový program koncertu: 16.00: otevření areálu, 17.55 – 18.25: The Pooh, 18.45 – 19.30: Billy Talent a od 20.00 Green Day. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketpro.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Billy-Talent-Ne-ne-cover-verze-Green-Day-v-Praze-hrat-nebudeme~17~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.