muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníAustralská prog-rocková senzace Karnivool poprvé v ČR

30.5.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Karnivool

Před necelým rokem se představili jako předkapela Stone Sour v Lucerně a svým výkonem doslova pozitivně šokovali většinu přihlížejících. Australská senzace Karnivool patří mezi nejlépe hodnocené kapely současné progresivní rockové scény a svůj status potvrdili nejen po boku Stone Sour, ale také na svém aktuálním albu Asymmetry, jehož propagaci bude z velké míry věnováno i jejich aktuální evropské turné, které se zastaví také 18. června v Praze v Paláci Akropolis.

Karnivool jsou kapelou, která již nějaký ten čas sbírá zasloužené vavříny v domovské Austrálii, ale starém kontinentu jsou pro řadu posluchačů tak trochu malou neznámou. Tento stav se však zejména v posledních letech začíná měnit a Karnivool nyní podniknou další frontální útok na Evropu, aby zde propagovali své vynikající nové album Asymmetry, které v Austrálii sbírá jednu hudební cenu za druhou.

Karnivool jsou jednou z mála současných kapel, která se neustále snaží posunovat mantinely progresivní rockové hudby a neutápět se v již zavedených šablonách. První úspěch zaznamenali již se svým debutovým albem Themata z roku 2005, ale průlom přinesla až následující deska Sound Awake, která Karnivool vystřelila jako kometu. Logickým pokračováním je pak právě nahrávka Asymmetry, díky níž jsou Karnivool pasováni do role nástupců kultovních Tool a dalších velikánů alternativní hudby.  

O tom, že hudba Karnivool oslovuje i tuzemské posluchače, jsme se mohli přesvědčit právě během koncertu v Lucerně, kde se propracovaná hudba Australanů dočkala frenetického ohlasu. Koncert v Praze bude jejich prvním sólovým vystoupením v Česku a i podle dosavadního fanouškovského zájmu se bude jednat o nevšední zážitek.

Jako speciální host se v Akropoli představí dobře známá formace the.switch.

Vstupenky na koncert Karnivool jsou již nyní k dostání ve všech běžných předprodejních sítích.

KARNIVOOL (aus)
+ support: The.Switch (cze)
18. 6. 2014, Praha – Palác Akropolis
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Australska-prog-rockova-senzace-Karnivool-poprve-v-CR~30~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.