muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníAmerická písničkářka Regina Spektor vystoupí v úterý na Pražském hradě s předkapelou Only Son

9.8.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Only Son

Na úterním koncertu americké písničkářky a pianistky Reginy Spektor na Terase Jízdárny Pražského hradu se v roli předkapely představí americký hudebník Jack Dishel, který vystupuje pod jménem Only Son. Písničkář Jack Dishel, který žije stejně jako Regina Spektor v New Yorku, byl před svojí sólovou kariérou frontmanem kapely Stipplicon a hlavním kytaristou The Moldy Peaches. Nedávno vydal album Searchlight, kde jako hosté hrají právě Regina Spektor nebo členové The Strokes a Of Montreal. Pražský koncert, který začíná ve 20 hodin, je v tuto chvíli beznadějně vyprodaný.

Regina Spektor, jedna z nejtalentovanějších a originálnějších osobností současné hudby, vystoupila před domácími diváky pouze na festivalu Colours of Ostrava a tak její srpnový koncert na Hradě bude pražskou premiérou. Velký respekt si vydobyla neobvyklým hlasem, virtuózní hrou na klavír a výjimečnými písněmi. V nedávné době vystoupila v takových prestižních sálech jako Sydney Opera House, Royal Albert Hall v Londýně, Radio City Music Hall v New Yorku nebo na největších festivalech včetně Glastonbury, Coachella nebo Bonnaroo. V Praze se svojí doprovodnou skupinou zahraje písně ze všech svých alb, včetně zatím posledního What We Saw From The Cheap Seats, které vyšlo loni na jaře. Regina Spektor se narodila v Moskvě a studovala od svých šesti let hru na klavír. V roce 1989 celá rodina opustila Sovětský svaz a přes Rakousko a Itálii doputovala do New Yorku. Zde Regina pokračovala v klasickém hudebním vzdělání. Když jí bylo šestnáct, začala skládat první písně. Postupně si získávala renomé díky koncertům v kavárnách a klubech v New Yorku, kde také prodávala své desky 11:11 (2001) a Songs (2002), které si sama vydala. Již další album Soviet Kitsch původně vydané opět vlastním nákladem si našlo v roce 2004 širší publikum díky labelu Sire Records.

Během turné s kapelami jako The Strokes nebo Kings of Leon a také na mnoha samostatných koncertech si získávala nové a nové fanoušky po celém světě. Další album Begin to Hope vydané v roce 2006 slavilo úspěch na obou stranách Atlantiku – v USA se například stejně pak jako dvě následující dostalo do Top 3. Po několika letech koncertování přišla Regina Spektor postupně s dalšími nahrávkami - Far (2009), Live in London (2010) a zatím poslední What We Saw from the Cheap Seats.

Letní koncerty na Pražském hradě

The Taj Mahal Trio: 23. 7. 2013, 20.00, Terasa Jízdárny Pražského hradu
Regina Spektor: 13. 8. 2013, 20.00, Terasa Jízdárny Pražského hradu
Glen Hansard: 20. 8. 2013, 20.00, Terasa Jízdárny Pražského hradu
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Americka-pisnickarka-Regina-Spektor-vystoupi-v-utery-na-Prazskem-hrade-s-predkapelou-Only-Son~09~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.