muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníAgainst Me! přijedou do Prahy s albem Transgender Dysphoria Blues

14.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Against Me!

Abychom použili název jedné jejich starší písničky - Against Me! je kapela, která se chechtá nebezpečí a překračuje všechna pravidla.

Za mikrofonem stojí Laura Jane Grace a jejich nejnovější album Transgender Dysphoria Blues vyšlo v lednu 2014. Název jejich šesté desky vám nabízí rozhodné přikývnutí zprávě, která šokovala všechny fanoušky a otřásla rockovým světem - Grace je transgenderovou bytostí. Z muže se stala žena.  

Původním jménem Tom Gabel - Laura se představila jako žena v květnu roku 2012. Na albu Transgender Dysphoria Blues je Grace poprvé v historii kapely ženou, ale výrazné změny v tradičním soundu kapely nečekejte. Historie Against Me! začala anarchistickým sólovým vystoupením v Gainesville na Floridě v roce 1997. Časem se stali čtyřčlennou kapelou a později přibrali ještě kytaristu Jamese Bowmana a stali se významnou kapelou na punkové scéně.  

V jejich energické hudbě lze zaslechnout folk a dokonce i dřevní country a jejich první tři indie alba - první z roku 2002 Against Me! is Reinventing Axl Rose, druhé z roku 2003 As The Eternal Cowboy a třetí z roku 2005 Searching For A Former Clarity kapele získala zástupy oddaných fanoušků.

V roce 2007 vydávají u velkého labelu desku New Wave, kterou produkoval Butch Vig (Nirvana, Garbage, Green Day). Časopis SPIN ji nazval “Album of the Year” a kapela předskakovala o rok později Foo Fighters.

Po vydání dalšího alba White Crosses se kapela rozchází s labelem Sire. V té době se Grace rozhoduje uskutečnit a oznámit svůj přerod v ženu. Na Transgender Dysphoria Blues je deset písniček - jsou o strachu a úzkosti, ale i o bitvě a vzdoru. Našlapané album si vysloužilo nadšené recenze. S Grace a Bowmanem se na albu objevili zcela noví hudebníci. Na basovou kytaru si zahrál Fat Mike z NOFX (je i majitelem Motor Studios) ve skladbách FUCKMYLIFE666 a Unconditional Love, zatímco Laura Jane hrála v osmi zbývajících skladbách. Stálým basákem kapely se později stal Inge Johannson (původně ze švédských International Noise Conspiracy).

Na bicí hraje Atom Willard, který kdysi hrál s Rocket From the Crypt a později si zabubnoval s Offspring, Angels & Airwaves a Social Distortion.

Against Me! se do Prahy vrací již po několikáté. Letos vstoupí na pódiu Lucerna Music Baru v úterý 3. června. Vstupenky jsou k zakoupení za 330,- Kč + poplatky v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream nebo na webu LMB. Na pokladně LMB bez poplatku. V den koncertu na místě pak za 450,- Kč.

Against Me! (USA)
3. 6. 2014 – 20.00
Lucerna Music Bar - Praha

330,- Kč + poplatky v obvyklých předprodejích
330,- Kč v pokladně LMB
450,- Kč na místě v den koncertu
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Against-Me-prijedou-do-Prahy-s-albem-Transgender-Dysphoria-Blues~14~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.