přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Co To Sakra Je

alternativa / indie rock, Újezd u Brna (Jihomoravský kraj)
URL:
web: facebook myspace bandzone
 

sestava
Sólová Kytara(zpěv) - Kuba Váša
Basová Kytara - Mira Ficek
Kytara(zpěv) - Jan Michálek
Bicí - Tomáš Nebl
Kytara - Pavel Laštůvka

biografie
Kapela vznikla na jaře roku 2007 první formace se skládala ze členů Jakub Váša, Jakub Paleček, Pavel Laštůvka, Martin Florián, Tomáš Nebl a Jan Michálek, pro těžké pojmenování zvuku této kapely vzniká také její jméno Co To Sakra Je.
Kapela funguje pouze krátkou dobu když se objeví problém ve sladění časového harmonogramu, pro v té době jediného pracujícího člena kapely Tomáše Nebla, ten proto odchází a přichází jej nahradit Jarek (Jarda) Ritter, který vnáší do kapely změnu zvuku se svou dlouholetou zkušeností bigbeatového stylu hraní. Koncept kapely pomalu dozrává a vznikají rytmická torza některých prvních skladeb, po nějaké době rozdílné názory na směřování vývoje kapely a pracovní vytížení Martina Floriána a Jardy Rittera vedou k tomu že odpadá jedna kytara a na své místo se opět vrací ex-člen kapely bubeník Tomáš Nebl, který bez větších problémů a s větším nasazením pracuje na své technice a sladění zvuku kapely. Tato sestava pokračuje až do září roku 2008, kdy basista Jakub Paleček odjíždí pracovat na delší dobu do Irska, a protože stále panuje snaha zachovat v kapele tři kytary, nahrazuje jej nový a doposud nejmladší člen kapely Mirek Ficek. Kapela se pak díky dvěma hlavním postavám, kterými jsou Kuba Váša a Jan Michalek může hlásit spíše k žánrům Indie rock či rock jako takový. Tito dva jsou ovlivněni zvukem kapel jako jsou The Rolling Stones, The Brian, Jonestown Massacre, Nirvana, Fecal Matter, The Melvins, Mudhoney a cela éra 60tých a 70tých let jako je éra hippies a alternativní hudba, kapela se snaží zachovat si a dál nést kouzlo ducha svého spontalního vzniku a kontrastovat s dnešní obecně rozšířenou milnou představou o kvalitní populární hudbě, která je prezentována v dnešních dnech mainstremovymi medií.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Logo

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.