muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: YLLASOVA ALMARA

22.5.2014 Nic netrvá věčně, ani láska k jedné kytaře, aparatuře či bicí soupravě. Došli jsme zdárně k jubilejnímu padesátému vydání Almary, což je pro mě jako autora zavazující.
9.5.2014 Je horký letní večer a já vybírám ukázky ze slíbené sbírky Yllasových singlů. Další povodeň je za námi a snad o ní zas už nějakou dobu neuslyšíme, tak honem zpátky do sklepů a nažhavit Marshally! I papírová krabice s vinylovými poklady sběratele dobových artefaktů přežila další stěhování.
14.3.2014 Venku se zase směje sluníčko a občas vytváří dojem, že už jsou dávno prázdniny. Na plovárnách a plážích začíná být živo, a kdo má sebou Muzikus, může potěšit oko nejen nenápadnými pohledy na ladné tvary,...
17.12.2013 Dubnové číslo svádí k různým legráckám a mystifikacím, v dalším díle Almary je však nenajdete. A protože jsme si už dlouho nečetli z dobového hudebního tisku, vybral jsem ukázku, kterou mám spojenou s osobním zážitkem.
22.10.2013 Jelikož písničkové téma je vděčné, vrátíme se do magického roku 1968, kdy spatřila světlo světa autobiografická kniha s výmluvným názvem Říkám to písní. Jejím autorem nebyl nikdo jiný, než mnohonásobný vítěz ankety Zlatý slavík a nejpopulárnější československý zpěvák, tehdy devětadvacetiletý Karel Gott.
28.9.2013 Smysl písničky je tématem, kterému jsem se rozhodl věnovat další část našeho hudebně archeologického seriálu. Jakou cestu musela písnička kdysi ujít, než se dostala do rozhlasového vysílání, jsme si popsali v minulých dílech Almary.
11.9.2013 Stará skříň, zaplněná Yllasovými vzpomínkami na léta rockerského života, vydala další krásné exempláře klasických výrobků české spotřební elektroniky. Dnes se podíváme na obrázky cívkových magnetofonů Tesla B4 a B41.
25.7.2013 Cesta písničky, jak ji popsal před sedmačtyřiceti lety článek Jindřicha Brabce, dnes končí. Dostáváme se k fázi natáčení, následujícímu ohodnocení nahrávky a případně jejího zařazení do zlatého fondu. Písnička je na světě a co ji ještě čeká?
14.6.2013 Ve čtyřicátém druhém díle našeho seriálu budeme pokračovat v analýze článku Cesta písničky, který jsem našel v jednom z výtisků časopisu Melodie (12/1965).
5.5.2013 Léto je v plném proudu a sluníčku se občas daří normálně svítit a rozdávat životně důležitou energii. Pod okny legendárního karlínského Studia A už nelétají vzduchem kulky z policejních revolverů, ale fouká příjemně chladivý větřík.

1-10 (50) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.