muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: WORKSHOP DECCART

17.6.2016 ReWire je specifický softwarový protokol (jeho základy sahají do roku 1998) vytvořený ve spolupráci firem Propellerhead a Steinberg, který umožňuje vzdálené ovládání a přenos dat mezi digitálními zvukovými aplikacemi. Dané aplikace musejí v daném čase běžet na počítači vedle sebe.
3.6.2016 Jaké formát tedy zvolit pro exportovaná audio data? Samozřejmě ten nejlepší - napadne nás. A už exportujeme 192kHz, 32 bitů. Přijdeme s tím do studia: „Ty ses zbláznil, 192 kHz? Vždyť to půjde na CDčko!“ A mažete zpátky do svého studia a exoprtujete znovu buď ve 44,1 kHz a nebo 88,2 kHz.
13.5.2016 Možná to sami dobře znáte. Pracujete v Cubase, ale ve studiu, kde si chcete nechat udělat finální míchačku, mají Pro Tools. Nebo pracujete v Ableton Live, ale ve studiu mají Cubase. Co teď? Přece si nebudete vybírat studio podle toho, jaký software používají.
7.4.2016 Z jednotlivých kanálů je možné posílat požadovanou úroveň signálu do společného pomocného výstupu (send, FX, aux...). Ten bývá většinou v konfiguraci mono. Sem připojíme vstup efektové jednotky.
9.3.2016 V povídání o efektech se v tomto článku nebudeme zabývat konkrétními efekty, to můžeme třeba příště, ale probereme z určitého pohledu mnohem základnější problematiku, a to, jak efekty použít vzhledem k jejich zařazení do signálové cesty.
24.2.2016 Nezáleží na tom, jestli máte zpěv nahraný dobře nebo špatně, vždy jej budete muset upravit, aby v pořádku zapadl do vašeho mixu. V tomto krátkém článku vám ukážeme v několika rychlých krocích, jak na to.
18.1.2016 Tématem tohoto článku je automatizace mixu v softwarových digitálních audio pracovních stanicích (DAW). Obecně to může být Cubase, Pro Tools, Sonar, Studio One, Logic a další.
30.12.2015 Často se píše, že konkrétní sekvencery dokážou kvantizovat MIDI, ale k čemu vůbec taková vlastnost slouží? Jak nám může v práci pomoci? Na to se budu snažit odpovědět v následujících řádcích.
2.9.2015 Už delší dobu mají softwary pro DAW možnost nahrávat jednu pasáž dokola, abyste si pak vybrali ten nejlepší záběr. Cubase má v repertoáru Cycle Recording, Pro Tools zase Loop Recording. S novým přístupem k této funkci přichází Sonar a vy se teď můžete podívat, jak používat Comping.

1-9 (9)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.