muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: TOP SONGY 2013

16.12.2013 Personifikovaná, ajvazovská, druhá Praha, tušená a očím ukrytá, schovaná pod zemí, zhoubná a rozvratná, metaforicky patrně vyjadřující tu část v nás, kterou druhým zatajujeme. Kittchenova Pod Prahou jako jedna z nejsilnějších skladeb tohoto roku.
15.12.2013 Temná, neoklasicistní, intimní kooperace německého industriálního barda Blixy Bargelda a italského skladatele Teho Tearda je pro mě absolutním vrcholem tohoto roku. Jak mezi deskami, tak mezi jednotlivými písněmi.
14.12.2013 Zatím nepříliš známá pražská skupina Megaphone vydala v půlce letošního roku debutovou desku Gift Shop. Ačkoliv se kapela na české hudební scéně teprve rozkoukává, její melodický mix funky, popu a dalších stylů rozhodně zaujme a jistě o ní ještě mnoho uslyšíme.
13.12.2013 Australský bard se po řádění se svým vedlejším projektem Grinderman opět vrátil ke svém domovské kapele The Bad Seeds a natočil s ní nové album. Není tak našláplé jako poslední kolekce Dig, Lazarus, Dig !!!, je pomalejší, melancholičtější, podobá se spíše Caveovým nahrávkám z devadesátých let.
12.12.2013 Skotští rockeři mají výborný rok, vydali skvěle přijaté album Right Thoughts, Right Words, Right Action a prostřednictvím singlů z něj chrlí jednu hitovku za druhou (hororově laděná Evil Eye se dokonce dostala do reklamy na automobil). Prostor dáváme našláplé Bullet.
11.12.2013 Krnovští Bratři Orffové se na dávném, osm let starém debutu ukázali jako suverénní textaři. Letošní dvojka Šero to potvrzuje, ne-li dokonce ještě podtrhává. Důkazem budiž skladba Vymazán.
10.12.2013 Když člověk slyší tohle, představuje si za tím hlasem leckoho, rozhodně ale ne zrzavého, trochu neduživého devatenáctiletého Brita. A přece. King Krule zpívá tak divně, že pořád nevím, jestli se mi to líbí, nebo ne.
9.12.2013 Junip letos vydali výbornou eponymní desku, tak nějak zvláštně znepokojivě zasněnou, celou jako by protaženou jedním leitmotivem, jen těžko jednoznačně identifikovatelným, ale je zřejmé, že tam někde je.
8.12.2013 The Dillinger Escape Plan letos bezpochybně vydali jedno z nejlepších alb letošního roku. Jejich tvorba sice nemůže díky své zběsilosti a komplexnosti oslovit každého posluchače, ale v jejich případě to určitě není na škodu.
7.12.2013 Night Verses považuji rozhodně za objev roku a skladba s poměrně obyčejným názvem Whatever Makes You Hate Me je toho důkazem. Je nabitá neskutečnou energií, sílou a naléhavostí, která posluchače téměř okamžitě chytne.

11-20 (24) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.