muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: TÉMA MĚSÍCE

3.3.2013 V dnešní době, kdy spousta muzikantů zpracovává svou hudbu na počítači, je velký zájem o tzv. plug-iny. Jedná se o jakési softwarové „zásuvné moduly“, tedy aplikace, které neběží samostatně, ale spouštějí se uvnitř aplikace jiné.
2.3.2013 Oblíbenou manýrou našich mediálních hvězdiček je uvádět svá moudra větičkou: „Jo, to mi už tenkrát říkal pan Werich...“. Nevím, co by Jan Werich říkal na kytarový syntezátor. Ale vím jistě, že by ho bavil. Dá se s ním totiž užít spousta legrace.
1.3.2013 Komercializace sežere kde co. Někdy se zdá, že spolkla už úplně všechno. Vodáctví, Pána prstenů, jízdu na horském kole i himálajské osmitisícovky. Kytarové syntezátory jsou na trhu už více než třicet let a jako jedna z mála věcí se jí stále úspěšně vyhýbají...
27.2.2013 V minulém čísle Muzikusu jsme se věnovali teorii DAW ovladačů. Dnes se podíváme na některé konkrétní produkty, jejich kategorizaci, různé zaměření a způsoby ovládání.
26.2.2013 S rozmáhajícími se softwarovými sekvencery se zvyšuje také potřeba použití hardwarových ovladačů těchto sekvencerů. Jedním ze základních dotazů je, proč vůbec používat hardwarový ovladač, když už pracujeme se softwarovým sekvencerem na počítači a vše je virtuální...
24.2.2013 Na téma „mikrofony a snímání zvuku“ by se dalo hovořit donekonečna, a stále bychom byli na samém počátku, u zrodu nevyčerpatelných možností, postupů, triků, zvukařských fint a často také neopakovatelných situací...
23.2.2013 Mikrofon je nepochybně úžasný vynález umožňující tvůrčím způsobem zpracovávat hudbu či mluvené slovo v nahrávacích studiích, přenášet je do publika pomocí ozvučovacích systémů či šířit je vlnami étéru.
13.2.2013 Do pekel zatracovaná i do nebe vychvalovaná. Nikoho nemine. Šíleným tempem nabývá na funkcích. Řeč není o naší bývalé soudružce třídní, ale o digitalizaci zvuku.
10.2.2013 Zatímco v minulém díle byla řeč o hardwarovém vybavení DAW, jako je počítač, zvukové rozhraní, vstupní MIDI zařízení, poslechové monitory a s tím související příslušenství, ve druhém díle se budeme zabývat výhradně doménou softwaru.
9.2.2013 Co je to DAW? Ano, Digital Audio Workstation. Tato zkratka je v posledních letech neznámá stále menšímu počtu hudebníků. Zatímco pokud se týká jejího významu, panuje všeobecná shoda, o něco nejasnější...

1-10 (38) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.