muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: SEŘÍZENO NALADĚNO A NASTAVENO?

11.7.2016 Celkově asi opravdu nejde dát pro všechny nástroje nějaký univerzální návod, jak nastavit prohnutí krku. Kromě metody přimáčknutí na prvním a posledním pražci a následného změření výšky struny zhruba v polovině hmatníku dokážou zkušenější „seřizovači“ odhadnout míru...
2.6.2016 Ještě lehké doplnění k minulému dílu, k tématu o výztuze krku. Šroubem otáčejme vždy maximálně o čtvrt až půl otáčky a ihned nebo po chvíli zkontrolujme, co se s krkem děje, případně otáčejme dál, je-li to třeba.
15.5.2016 Dnešní téma je se sílou strun úzce spjato. Seřizování krku, tedy otáčení, povolování či přitahování šroubu na výztuze krku, je činnost, na kterou si již asi netroufne úplně každý, nicméně špatně prohnutý krk na kytaře není přece jen rozbitá televize, tedy není třeba se takové úpravy v domácím prostředí až tak obávat.
18.4.2016 Další důležitá věc, kterou musíme v této souvislosti zmínit, je síla našeho strunného potahu, který používáme a na který hrajeme. Velmi často se totiž setkávám v praxi s kytaristy, kteří mají vzhledem ke svému stylu hry nevhodně zvolenou sílu strun.
6.3.2016 Na úvod dnešního dílu si pro jistotu provedeme krátké opakování - tentokrát i s doplňkovými obrázky, které se minule nevešly, protože tyto informace jsou opravdu zásadní a důležité.
11.2.2016 Po potahání strun, které by se mělo skutečně stát nedílnou součástí naší běžné hráčské přípravy, pokračujeme tedy dále v seřizování našeho nástroje. V této fázi se nabízí ještě otázka, zda by se nově natažené struny měly alespoň částečně „zahrát“, než s nimi půjdeme, tak říkajíc naostro, do akce. :-)
13.1.2016 Takže dejme tomu, že máme natažené nové struny a přichází v diskuzích často propíraný zlomový bod a současně prostor pro „lidovou slovesnou tvorbu“ - tzn. vznik některých zavedených fám a mýtů. :-)
30.12.2015 Takže minule jsme důkladně vyčistili hmatník a kytaru vůbec, adekvátně promazali kovové pohyblivé součásti a dnes se tedy pustíme přímo do samotné výměny strunného potahu naší kytary.
31.10.2015 Možná někoho z vás překvapí, čím že to vlastně začínáme, ale téma celkové hygieny a čistoty ve vztahu k nástroji a jeho vlastnostem považuji opravdu za klíčové a zásadní. Často totiž právě v tomto bodě začíná u mnoha hráčů a uživatelů onen řetězec problémů, který na sebe následně váže další a další negativní jevy a fakta.
7.9.2015 Přátelé a příznivci hudby a kytary vůbec, dovoluji si vás přivítat u nového seriálu, jehož téma sice určitě úplně nové není, ale jak se říká a zde neméně platí - opakování je matka moudrosti -, ...

66-75 (75) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.