muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tagy

tag: SEŘÍZENO NALADĚNO A NASTAVENO?

26.10.2016 Na úvod dnešního dílu se ještě lehce vrátíme k vedení úhozu správnou - střední - silou, kterou následně používáme při hře. Nejde přitom pouze o sílu, ale i o techniku samotného vedení úhozu.
30.9.2016 Ještě než přistoupíme k technikám ladění podle elektronické ladičky, nutno říci, že bychom v žádném případě neměli podceňovat ladění prázdných strun podle ucha (podle pátého pražce, to nechte dětem na tábor :-)).
3.9.2016 V dnešním a několika následujících dílech si povíme něco o ladění kytary - tedy přesně o jistém, časem a zkušenostmi „vychytaném“ postupu při této činnosti. Myslíme tedy ladění (zde zejména) elektrické kytary - a to podle elektronické ladičky.
20.8.2016 V dnešním dílu si informace o dohmatu a seřízení prohnutí krku zkusíme tak nějak dát všechny dohromady a udělat takové závěrečné resumé. Jen ještě pro doplnění číselných hodnot na nástrojích z minulého dílu - jako E je myšlena nejhlubší opředená struna, ...
14.7.2016 Jak se dozvíme v dnešním dílu, výška dohmatu (action) je v dosti značné míře individuální záležitost. A toto výsledné nastavení na té či oné konkrétní kytaře je taktéž ovlivněno řadou nejrůznějších faktorů.
11.7.2016 Celkově asi opravdu nejde dát pro všechny nástroje nějaký univerzální návod, jak nastavit prohnutí krku. Kromě metody přimáčknutí na prvním a posledním pražci a následného změření výšky struny zhruba v polovině hmatníku dokážou zkušenější „seřizovači“ odhadnout míru...
2.6.2016 Ještě lehké doplnění k minulému dílu, k tématu o výztuze krku. Šroubem otáčejme vždy maximálně o čtvrt až půl otáčky a ihned nebo po chvíli zkontrolujme, co se s krkem děje, případně otáčejme dál, je-li to třeba.
15.5.2016 Dnešní téma je se sílou strun úzce spjato. Seřizování krku, tedy otáčení, povolování či přitahování šroubu na výztuze krku, je činnost, na kterou si již asi netroufne úplně každý, nicméně špatně prohnutý krk na kytaře není přece jen rozbitá televize, tedy není třeba se takové úpravy v domácím prostředí až tak obávat.
18.4.2016 Další důležitá věc, kterou musíme v této souvislosti zmínit, je síla našeho strunného potahu, který používáme a na který hrajeme. Velmi často se totiž setkávám v praxi s kytaristy, kteří mají vzhledem ke svému stylu hry nevhodně zvolenou sílu strun.
6.3.2016 Na úvod dnešního dílu si pro jistotu provedeme krátké opakování - tentokrát i s doplňkovými obrázky, které se minule nevešly, protože tyto informace jsou opravdu zásadní a důležité.

61-70 (75) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.